Junioři B jsou i po třetím kole stále neporaženi!

Zličínská hala hostila další turnaj neporažených Juniorů B.

20161030-jb-slavia-kolinV prvním zápase jsme hráli s poslední Slavii, která dosud nevstřelila gól. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a v roli lepšího týmu. První gól padl zhruba v polovině první třetiny z hole Ježila. Ačkoliv jsme měli početní převahu 14 hráčů proti 8 slávistům, tempo začalo postupně uvadat a ze hry začínala být neoblíbená „bramboračka“. Nutno dodat, že zličínská stodola na tom měla také svůj podíl. Po první třetině byl stav 2:0 pro naše barvy, což všechny aktéry hřálo na srdíčku, ale trenéra rozhodně na srdíčku nehřál předváděný obraz hry. V druhé třetině přišlo drobné zlepšení, kdy jsme projevili konečně větší chuť a hlad po gólech. Díky tomu jsme přidali další dva „banány“ do soupeřovy sítě. Poslední třetina byla opět v duchu kurzu vaření a podávala se znovu bramboračka. Soupeř, který celý zápas hrozil z brejků a průchodů středem hřiště, vstřelil své první branky v sezóně a my jsme upravili Lávičkou na konečných 5:2. V celém utkání nás trápil nedůraz v obrané činnosti a to jak od útočníků, tak od obránců, v zápase s lepším týmem nás tyto lehkovážnosti mohou stát body.

V druhém utkání proti Kolínu bylo vidět, že na Zličíně nám to prostě nelepí a i když tam někteří borci trénují, tak jim balón všemožně uskakoval od zbraní, jako splašený hopík. Tento zápas jsme doslova urvali vůlí a větší chutí vyhrát. Po vlažném začátku jsme sice šli do vedení, ale za několik minut nás soupeř vyškolil v přesilovce a vyrovnal. Druhá třetina gól nepřinesla, bylo vidět pouze násilné vození balónu ze strany na stranu a všichni netrpělivě čekali, kdy Lávička konečně ukáže oslavné letadlo, leč čekání bylo marné. Třetí třetina začala ve stejném duchu jako předchozí a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k nějakému extrémnímu florbalovému výkonu. Z této nudy nás vytáhl Kuba Jestříbek, který nejdříve předvedl florbalový orgasmus, kdy dva hráče po sobě vyškolil forhandovými otočkami a střelou rozpůlil břevno. Poté předvedl další ukázky své techniky a prokličkoval se až ke kolínskému strážci svatyně, aby ho překonal na bližší tyč, čímž se zapsal do zápisu o utkání již druhou trefou. Konec utkání jsme zvládli bezpečně a odvážíme si opět 6 bodů, i když po rozpačitějším výkonu, než v předchozích turnajích. Proto ne nadarmo by měla být brána závěrečná hláška trenéra: „Choďte na tréninky, ať máte natrénováno!“

Panthers Praha B – Slavia Praha 5:2
Panthers Praha B – Pitbulls Kolín 2:1

Autor: Jirka