Po nevydařeném víkendu jsou Ženy B na předposledním místě

Na turnaji 22.10. se naše rezerva žen utkala s týmy z první poloviny tabulky.
wp_20161022_13_17_35_proPrvní nás čekaly soupeřky z Nového Strašecí. Jak je u tohoto týmu typické, tempo zápasu bylo ihned od začátku vysoké. Bohužel pro naše ženy to byl soupeř, který se první prosadil a vytvořil si náskok 2 gólů. Naše děvčata však bojovala a na začátku druhé třetiny byl stav již vyrovnaný. Nebýt zbytečných osobních chyb, mohly jsme dovršit obrat a jistě ujat se vedení, na druhou stranu jsme obdržely 3 branky a do třetí třetiny jsme tak musely dohánět tříbrankové manko. Tento úkol holky splnily pouze z 1/3, a tak na konci zápasu svítil na tabuli výsledek 3:5. Soupeř nás přetlačil i v počtu střel na branku v poměru 16:25. Kdyby jsme tolikrát nepřestřelily branku a častěji střílely, spojeno s větším důrazům před bránou, mohl být výsledek pro nás jistě veselejší.
Druhý zápas nás čekal s týmem FBC Start. Jednalo se o úplně jiný florbal, oproti minulému vysokému, zběsilému tempu se jednalo o taktický profesorský florbal, kdy se dodržovala výchozí postavení a do gólových šancí se obě družstva musela postupně propracovávat. Vše podstatné se událo až ve třetí třetině, do té doby se vyskytlo jen pár vyložených šancí, ale skvěle chytající brankářky držely stav na 0:0. Nutno říci, že naše Maruška měla daleko více práce, než její kolegyně v protější bráně. Třetí třetina tedy přinesla rozřešení i ve výsledku, kdy se vedení opět ujal soupeř a my jsme byly nuceni stahovat jeho tříbrankový náskok. Přesilovka, která měla znamenat možnost nastartovat obrat zápasu, vyšla naprázdno, bohužel ne z pohledu jejího neproměnění, ale z pohledu vstřelených a obdržených gólů. Ano, přesilovku jsme sice proměnily, ale také jsme v ní inkasovaly zbytečnou branku. Dvě minuty před koncem se v Andy Novákové probudil spasitelský komplex, zaťala zuby, způsobem branka branka proběhla celé hřiště a snížila brankový rozdíl na číslovku 2. Bohužel soupeř zahrál i zbytek zápasu velice takticky a odnesl si tak tři body za výhru 2:4. Opět je velice zajímavá statistika střel, kdy je poměr daleko horší – 19:46. Bude tedy potřeba zlepšit kombinace, pohyb bez balónu a samotná střelba. Holky čeká dost práce, aby mohly na dalším turnaji bojovat o body do tabulky. Snad si tyto statistiky a jejich vypovídající hodnotu vezmou k srdci.

Panthers Praha – Nové Strašecí 3:5
Panthers Praha – FBC Start 98 2:4