Souboj nováčka s několikanásobným mistrem vyzněl jasně pro hostující Herbadent

V neděli večer čekal naše hráčky první z velkých soupeřů, slavný Herbadent, mnohonásobný mistr, který sice svoje nejlepší roky má již za sebou, ale pořád je to tým plný špičkových florbalistek, které hlavně jsou ještě ve věku, kdy mají vrchol před sebou. Plánovaný kolotoč se roztočil velmi brzy a již po první třetině svítilo na tabuli nelichotivé skóre 0:5 a hattrickem se blýskla Pilíková.

imgp4108Druhá třetina byla na skóre nejpříznivější a byla také bohužel jediná, kdy se nám podařilo vstřelit branku. Jinou už jsme nepřidali a to byla také naše hlavní bolest v tomto zápase, protože přestože jsme logicky byli většinu času pod tlakem velezkušeného soupeře, o šance na našich hokejkách nebyla nouze. Jen ta produktivita – i v dobré situaci jsme často zjišťovali, že máme na vše málo času a rychlé akce, šité horkou jehlou pak končily nepřesnostmi nebo na obraně soupeřek -i tak jsme ale několikrát dokázali provětrat Christiánovou v bráně. Její někdejší spoluhráčka Horňáková se v naší brance ale nenudila vůbec a co chvíli vytáhla jeden neskutečný zákrok za druhým.

Přesto ale v součtu kapitulovala celkem 15x, přičemž na posledních 191 sekund jakoby naše hráčky měly po zápase; nechaly se ukolébat tempem třetí třetiny, které nebylo špatné, ale bylo spíše poklidné a Herbadent toho ukázkově využil a v této krátké době udeřil celkem 4x!

Zápas jsme se snažili odehrát se ctí a s touhou po přijatelném výsledku, ale ne za cenu příznačného zaparkovaného autobusu, ale aktivní hrou, která samozřejmě ve své podstatě soupeři hru ulehčuje a zápas, alespoň pro nás, byl atraktivní, bohužel s naprostou a logickou převahou na straně soupeře. Nyní nás čeká klíčové utkání na palubovce Brna, které naopak dnes poprvé vyhrálo na půdě Vinohrad, takže zkušenosti z náročného zápasu se budou hodit.

Panthers Praha – Herbadent FK Jižní Město 1:15 (0:5, 1:4, 0:6) ONLINE STREAM