Dorostenky předvedly chvályhodný výkon!

img_7578Dorostenky nastoupily ke svému třetímu turnaji v této sezóně a podruhé jsme turnaj pořádali. Ranní Radlice nebývají zrovna ukázkou pohostinnosti, takže nás první hodinku čekala vlezlá zima (především pořadatele museli být vybaveni termoskami a teplým oblečením).

První zápas proti nám stál známý soupeř z Vinohrad, který jak už bývá jeho zvykem, přijel ve standardním počtu pěti hráček do pole. Bohužel na nás to stačilo bohatě. Soupeřky byly ještě plné života a každou naši chybnou rozehrávku trestaly smrtícími brejky. Stejně tak v obraně fungovaly disciplinovaně a jejich autobus zaparkovaný pár metrů od velkého parkoviště se přesouval poměrně rychle (v následujících zápasech už došel olej a motor se hodně zasekával). Dělalo nám velké problémy se dostat přes jejich obranu a naše střelecké pokusy zkušeně likvidovala jejich brankářka. Je to těžké, hrát proti soupeřkám, které zručně betonují a mají ve svém středu dvě šikovné hráčky na hokejce, ale omluva výsledku to není.

Druhý zápas byl velice podobný, jenom jsme přidali na důrazu a aktivitě a na hřišti to bylo samozřejmě vidět. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Pak ovšem přišlo nesmyslné pětiminutové vyloučení (ano, ten pád byl ošklivý, ale také naprosto nezaviněný, protože naše hráčka uklouzla po hokejce a při nekontrolovaném pádu narazila do soupeřky), které nás srazilo. Sice jsme v něm neobdrželi branku, ale soupeřky se dostaly do zápasu a začaly s námi hrát vyrovnaně. Před tím se v podstatě nedostaly přes půlku. A pak přišly tři stejné hřebíky do rakve. Dorážky v brankovišti. Co dodat. Další body se rozplynuly jako duch po poctivém zaříkávání. Do posledního zápasu šly holky trochu zlomené, protože druhý zápas hrály dobře a zasloužily si ho vyhrát. A to nikdy nedělá dobrotu. Kralupy mají vysoký tým, což nám s výškovým průměrem kdesi poblíž mořské výšky dělalo velké problémy (přeci jen s o hlavu větší holkou je souboj u mantinelů náročnější). Stačilo si nepohlídat tři výběhy a zápas byl rozhodnut.

Jak už jsem si zvykl, rád bych zakončil v pozitivním duchu. Holky hrají každý turnaj lépe a lépe. Na turnaji nám navíc chyběla Pája, Anička a Kačka, které již tvoří kostru týmu. Premiéru za dorostenky si na druhou stranu střihla Eliška a Adéla a ani jedna se nenechala zahanbit. Vzpomeňme si na minulou sezónu, kdy jsme byli rádi, že jsme se sešli v osmi hráčkách na turnaji. A proč si myslím, že holky hrají každý turnaj lépe a lépe? Co je vlastně naším cílem? Chceme vyhrávat. Jasně na tom se shodneme. Důležitá otázka ale je, jak toho dosáhneme. Chceme hrát kombinační a pohledný florbal a nejen střílet góly, protože to je cesta jak vyhrávat dlouhodobě. Jsem rád, že holky se o to snaží, ačkoliv je to mnohem náročnější a kolikrát to k vítězství nevede. Věřím tomu, že když na sobě budeme nadále pracovat a trénovat, tak soupeřky z dnešního turnaje začneme porážet.

Panthers Praha vs. TJ SKV 1:6

Panthers Praha vs. FBC Kutná Hora 2:3

Panthers Praha vs. Kralupy nad Vltavou 2:5