Dorostenci stále bez bodu

Dorostenecká liga pokračovala v Králově Dvoře, kde nás tentokráte čekal souboj s Chodovem a následně se Spartou. Do zápasů jsme vstupovali jako outsider, nicméně jsme nehodlali odevzdat body zadarmo.

Do zápasu s Chodovem jsme vstoupili slušně, když jsme se soupeřem dokázali držet krok dvě třetiny. Pro dokreslení kontextu – Chodov v prvním zápase rozstřílel domácí Králův Dvůr 23:3. Kluci zodpovědně bránili, a ač měl soupeř znovu více ze hry, dlouho se mu nedařilo výrazněji odskočit a to především díky kvalitní obraně a famóznímu Kobzovi, který branku prostě zavřel. Ve třetí třetině se bohužel projevila větší kvalita soupeře a doplatili jsme na zbytečné individuální chyby a také na únavu materiálu, kdy jsme soupeři již rychlostně a fyzicky nestačili a ten tak odskočil na konečný rozdíl 6 gólů. Dvě třetiny zápasu jsme byli rovnocenným soupeřem, na čemž můžeme dále stavět.14812899_10202188301104702_1752023066_o

Před druhým zápasem jsme apelovali na kluky, aby se vyvarovali chyb z prvního zápasu a aby především vydrželi celý zápas. Tento apel bohužel nebyl vyslyšen.. Předvedli jsme nejlepší první třetinu v dosavadní sezóně, když i přes nepříznivý stav 0:2, jsme tuto periodu nakonec vyhráli poměrem 4:3. Kluci hráli výborně, nebáli se tvořit hru, obětavě bránili a v útoku se nepouštěli do zbytečných složitostí. Bohužel se nám na tento výkon nepodařilo navázat v dalších třetinách a tak soupeř převzal otěže zápasu a utkání otočil.

Z pohledu trenérského nás především mrzí, že kluci nejsou schopni dodržet pokyny a rady a velmi často inkasujeme zbytečné góly po individuálních chybách a to i od těch nejzkušenějších hráčů, kteří by měli být tahouny tohoto mladého týmu. Pozitivem je jednoznačně fantastický Jenda Kobza v brance, na kterého se kluci můžou spolehnout, a také fakt, že se soupeřem dokážeme držet krok a vyrovnat se i těm nejlepším. Nemalou část týmu tvoří věkem ještě starší žáci, kteří se výkony určitě neztratili a jsou tak velkým příslibem do budoucna.

Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu a uvidíme se příště!

Panthers Praha vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:8; online
Panthers Praha vs. ACEMA Sparta Praha 5:9; online