Starším žákům A už potřetí těsně unikl postup do nejvyššího koše

Starším žákům A se ani napotřetí nepodařilo v letošní sezoně postoupit do prvního koše. Na turnaji hraném 15. října nakonec padli až ve finále, a berou tak už třetí pomyslné stříbro. Na turnaji v domácí hale v Radlicích se ale prezentovali velmi sympatickým výkonem, který „rozfandil“ i jinak obvykle podklidnou rodičovskou obec.

Starší žáci A při nájezdu
Starší žáci A při nájezdu

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 2:2
Většině hráčů a fanoušků začínají jednotlivé turnaje už pomalu splývat. Jedním z důvodů je, že se potkáváme stále se stejnými soupeři. Nejčastěji je to trojice Kladno, Benešov a Mladá Boleslav. Tentokrát jsme začali s Benešovem, s nímž jsme v prvním turnaji remizovali 4:4 a po vyrovnaném utkání jsme se i tentokrát rozešli smírně 2:2.
Benešov hrál na dvě lajny a základ týmu tvoří velcí a individuálně šikovní kluci. A i přesto, že měli mladí panteři (v týmu stabilně nastupuje několik mladších žáků) po většinu zápasu herní převahu, nedokázali ubránit protiútoky, které hráči Benešova dovedou proměňovat.
Za zajímavost stojí, že Benešov využívá v trénincích i zápasech monitory srdeční frekvence, které mají dva z hráčů. Realizační tým pak na tabletu sleduje aktuální zatížení. Podle jejich slov podle toho uzpůsobují tréninkové dávky a v zápase třeba i střídání.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue – Panthers Praha 1:4
Dramatický zápas, v němž mělo rozhodnout o případném postupu do finále až skóre. Benešov totiž Chodov porazil 3:0, a Panthers tak potřebovali mít vyšší brankový rozdíl, nebo v případně shodného, alespoň více vstřelených branek.
Byl to také zápas, ve kterém brankář Franta úspěšně čelil dvěma trestným střílením. To druhé přišlo těsně před koncem zápasu za stavu 3:0 pro nás. A protože chodovský útočník neuspěl, následovala přesilovka 6:4, ze které jsme bohužel 7 vteřin před koncem inkasovali. V tu chvíli by finále hrál Benešov. Franta si stěžoval u rozhodčího na počínání chodovských v brankovišti, a protože neudržel nervy na uzdě, šel na trestnou i on a přesilovka soupeře a hra bez brankáře pokračovala.
S velkou dávkou štěstí (a rovněž díky velkému nasazení a bojovnosti) se panterům podařilo dvě vteřiny před koncem vstřelit gól do prázdné brány, který nás poslal do finále.

Malá vsuvka z předpisu soutěže:

Kritéria pro určení pořadí při bodové shodě dvou a více družstev po skončení základní části turnaje:

  1. Pokud mají po odehrané základní části turnaje dvě nebo více družstev stejný počet bodů, rozhoduje o pořadí větší počet bodů ze vzájemných utkání.
  2. Jestliže je stejný, rozhoduje nejdříve brankový rozdíl a dále vyšší počet vstřelených gólů ze vzájemných utkání.
  3. Pokud tato kritéria nedovolují stanovit pořadí, rozhoduje brankový rozdíl a následně vyšší počet vstřelených branek ze všech utkání (výhodnější je vždy vyšší číslo či počet).
  4. Posledním kritériem je los za účasti rozhodčích, kapitánů a vedoucích družstev.

Technology Florbal MB White – Panthers Praha 8:6
Proti „Bolce“ nám to výsledkově moc nejde. Podobně jako Benešov má tým složený z individuálně šikovných hráčů, kteří nekompromisně trestají soupeřovy chyby, jsou silní na balonu, a navíc „o sobě vědí“. V minulém zápase nám dali dva góly během prvních 26 vteřin zápasu.
I přes sílu protivníka se nám tentokrát dařilo hrát víc aktivně a v zápase jsme i několikrát vedli. Ani tentokrát se nám ale výsledek nepodařilo přetlačit na naší stranu. Děláme až moc chyb v rozehrávce a když se k tomu přidá pár kiksů v obraně, vlastní neproměněné šance a boleslavské proměněné trestné střílení, není se co divit, že do prvního koše postoupila Boleslav.

Panteři se ale v celém turnaji prezentovali sympatickou aktivní hrou, běhali, bojovali, a tím udělali nám rodičům a fanouškům v hledišti velkou radost. A když se příště vyvarují notorických kiksů a budou se víc soustředit na výkon svůj a ne rozhodčích, bude to ještě lepší.

Fotky z turnaje najdete na panteřím Facebooku. Fotil pan Ulrych. Děkujeme.

2. koš
Panthers Praha – SK Florbal Benešov 2:2
FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue – Panthers Praha 1:4
Technology Florbal MB White – Panthers Praha 8:6 (o 1. místo)