Muži hned dvakrát dotahovali dvougólové manko, nakonec ale přetlačili Mukařov po nájezdech!

Dva týdny poté, co před necelou třístovkou diváků padli po prodloužení s Libercem, se Muži znovu představili na domácí půdě a znovu se hrálo až nad rámec hrací doby, tentokrát ale s příznivějším výsledkem pro pražany!

imgp3771Panteři vstoupili do zápasu jako nováček, který z každého utkání bral minimálně bod. Začátek utkání jim ale znovu vůbec nesedl a Mukařov, který na naše hráče vlétl jako velká voda, mohl po pěti minutách klidně držet skóre 0:5. Jako první ale paradoxně udeřili domácí, kdy po špatné rozehrávce obránců Traverzy vytřel s hostujícím gólmanem podlahu Veverka. Za necelou minutu ale šťastným gólem z kategorie „jak to tam mohlo spadnout?“ srovnal Noha a začínalo se znovu od začátku, jen s tím rozdílem, že oba soupeři začali hrát absolutní florbal nahoru-dolů, který se sice musel pár desítkám diváků na hale líbit, trenérům z něj ale vstávaly vlasy na hlavě. Dlouho to vypadalo, že první třetina skončí díky skvělým gólmanům smírně, minutu před koncem ale dalším záhadným projektilem, tentokrát z půlky, otočil zápas hostující Drahorád a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:2 pro Mukařov.

Druhá třetina patřila k tomu nejhezčímu, co jsme mohli v této sezoně zatím vidět. Šance střídala šanci, obrany si pravděpodobně vzaly dovolenou a na obou stranách kralovali výborní Mrkos s Mazákem, kteří si před zápasem výborně postavili branky, neboť je hned několikrát tato konstrukce zachránila (Mazáka jednou, Mrkos zapsal minimálně dvě břevna a dvě tyčky). Jediný dojem kazila až zbytečně vyhrocená hra z obou stran, kterou sice rozhodčí úplně nezvládli, kdyby se ale oba týmy místo neustálého dohadování soustředily raději na florbal, o kvalitě zápasu by se vyprávěly legendy… Hned zkraje třetiny se zbytečně nechal vyloučit Veverka za ránu předloktím do zad a nabídnutou přesilovku využil po tradičním nedůrazu před brankou Zbyněk (nutno podotknout, že dvojice Kolář – Pokorný mohla udeřit také, přečíslení ale završili střelou do vrat). Po faulu na unikajícího Tomeše pak měl Kolář možnost srovnat z trestného střílení, svůj oblíbený backhand ale poslal do podobných míst, kam předtím zamířil v šanci s Pokorným. Pantery vrátil do zápasu v další přesilovce aktivní Rybka (který měl na kontě už jednu tutovku a jedno břevno), který oblafnul hostující obranu a místo očekávané přihrávky vymetl od mantinelu bližší šibenici. O chvíli později výborně zavřel Pokorný v rohu jednoho z obránců, odebral mu míček a jeho střelu za Mrkose pohotově dorazil Kolář, který tak srovnal stav zápasu na 3:3. Do konce třetiny už stojí za zmínku jen šance Ptáčníka, která lízla brankovou konstrukci a pokus Kölbla, který napálil tyč.

Třetí třetina pokračovala v nastoleném trendu té druhé – hrál se krásný florbal nahoru-dolů, občas byla k vidění nepřesnost některých rozhodnutí obou arbitrů a čas některých hráčů strávený zbytečným dohadováním byl podstatně větší než jejich čas ve hře. Hned v úvodních dvou minutách dvakrát udeřili hosté, kdy se nejprve nikým neatakovaný Chlumský prosadil střelou z otočky a o 40 sekund později zkušeně proměnil svůj únik Sláma. Pro Pantery mohlo být ještě hůře, naštěstí ale Mukařov nedokázal využít přečíslení tři na jednoho a po vzoru Pokorného s Kolářem málem trefil skupinku elévů za bránou. Středočechy stálo vedení časté vylučování, nejprve se nechal potrestat Zbyněk a těsně před jeho návratem do hry také Drahorád, který si ale trest podstatně zkrátil, neboť podruhé v zápase úplně stejnou střelou snížil Rybka. Stejný hráč pak mohl po krásné individuální akci i srovnat, Mrkos si ale s jeho pokusem poradil.

img_4864Posledních deset minut utkání by se dalo shrnout do jediného slova – „nesoustředěnost“. Z některých hráčů na obou stranách začal ve velkém téci testosteron a místo florbalového umu dávali na obdiv raději svou znalost pravidel a toho, co přesně se má pískat a v jaké výšce přesně že už je klasifikována vysoká hokejka. Pár minut po gólu Rybky předvedli výborný ťukec Veverka s Kalousem a druhý jmenovaný střelou prakticky do prázdné brány zaznamenal svůj první zářez v Panthers, kterým zároveň srovnal na 5:5! Vyjma již zmíněného neustálého dohadování provázely zbytek třetí třetiny hlavně bezpečnější rozehrávky a hra více do obrany, v posledních vteřinách pak jedinou šanci rozhodnout zahodil Kolář, který při střele do odkryté klece zlomil hokejku (a přidal se tak k Polcarovi, jehož zlomená zbraň ale nebyla tak úplně jeho vina).

V prodloužení kralovali oba brankáři, zejména pak Mazák, který chytil samostatný únik jednoho z hráčů Traverzy, na druhé straně si pak Mrkos poradil jak se střelou Tomeše, tak i pokusem Pokorného.

V nájezdové loterii postupně neuspěli Smutný, Daněk, Kášek, Krůšek a Chlumský, kteří všichni trefili jen gólmana (což je samo o sobě málo vídané, nejvíce to ale může mrzet Krůška, který šel do kličky a v poslední možné chvíli mu balonek utekl) a jediným úspěšným střelcem se stal poslední nominovaný Rybka, který svou chirurgicky přesnou kličkou završil hattrick a cenný bod navíc přisoudil domácím!

Velké poděkování patří skupince několika juniorů, kteří se na zápas přišli podívat a i v malém počtu vytvořili skvělou atmosféru!

Komentář trenéra domácích (Štěpán Weber): Zatím se nám daří držet cíl, který si daly ženy A, což znamená bod na zápas. Začátek byl vlažný, ale nakonec jsme to s trochou štěstí otočili. Děkujeme fanouškům za podporu.

Komentář trenéra hostí (Marek Chlumský): Dnes jsme hráli otřesně, jsme rádi aspoň za bod, který jsme si nezasloužili.

Panthers Praha – TJ Sokol Mukařov 6:5n (1:2, 2:1, 2:2 – 0:0) ONLINE

Autor: Paučis, Andy