Špagetový western starších žákyň

K psacímu stroji dnes zasedla dvojice Katka Strnadová společně s Šárkou Šporovou, které Vám přináší reporty z prvních 2 utkání turnaje. Poslední zápas pak popsal Toli z pohledu trenéra způsobem jemu vlastním.

img_20161016_144421V prvním zápase se Starší žákyně utkaly s Tatranem. Po první polovině to vypadalo, že Panthers mají zápas v kapse po brankách Kačky Kubištové a Ádi Vlčkové. Ale pravda byla opakem. Tatran se na hřiště vrhl s velkým odhodláním obrátit zápas v jeho prospěch. Soupeřky nasázely pár gólů a úsměv nám rychle zmizel ze tváře. První zápas tak skončil za stavu 2:4. (Šárka Šporová)

Druhým soupeřem byl dobře hrající celek Black Angels. Už od začátku nám bylo jasné, že tento zápas bude těžší. Ale i přes to jsme byli odhodláni vyhrát. Soupeři se povedlo nasázet 5 gólů a naše naděje vyprchala. Při poradě mezi poločasy nám Toli zvedl sebevědomí a pustil nás na hřiště. Počet našich gólových šancí se zvýšil. První branku vystřelila z půlky k tyčce Dominika, která otevřela skóre a druhou přidala Rety do šibenice po přihrávce Katky Strnadové od protějšího mantinelu. Z naší strany to bylo vše, ale ani zlepšený výkon v druhé půlce utkání body nepřinesl. (Katka Strnadová)

Před rozhodujícím utkáním s domácím Chodovem na nás čekala delší pauza.
Nabraly jsme trochu sil a do zápasu šly se vším, co v nás zůstalo. A s obrovskou touhou vyhrát. Soupeř svým důrazem a odhodláním odskočil do vedení 0:3 a nám se moc nedařilo. Když jsme byly schopny trestat chyby protihráček, udělaly jsme z jejich brankářky hrdinku. Byly jsme jasně lepší, ale soupeř trestal všechno. Najednou se to zlomilo, začaly jsme makat a dokázaly jsme srovnat na 3:3. A těsně před koncem první půle jsme zaslouženě šly do vedení. Během přestávky nastalo zhodnocení chyb, ale jako bych to neříkal. Nastala přestřelka jako ze špagety westernu. Vedeme už o dva góly, a přestáváme hrát. Odmítáme nádherné přihrávky do prázdné brány. A jak se říká, nedáš-dostaneš. Holky, poučené z předchozích chyb, zase začaly fungovat jako jeden tým. Podařilo se nám zakončit do prázdné brány, kdy holky zachovaly klidnou hlavu při soupeřově hře bez gólmana. Vedení o 2 branky nás ukolébalo, a soupeř těsně před závěrečným hvizdem stihl kosmeticky upravit skóre ještě jedním gólem. Toto pro nás byla nejdůležitější výhra celého turnaje.
Děkuji rodičům za podporu v hledišti i za odměnu pro holky. (Toli)

Panthers Praha – Tatran Střešovice. 2:4
Panthers Praha – Black Angels 2:9
Panthers Praha – Chodov blue 8:7