Drsná Ostrava body nevydala, Panterky se vrací s prázdnou

6. kolo čekal naše děvčata výlet do daleké Ostravy. Hned uvítání mohlo napovědět o jaký víkend se bude jednat, když se jedné z hráček na zastávce jeden milý pán bez domova pokusil nakousnout zadeček. Pravděpodobně to byl jenom projev náklonnosti, ale víte jak bývají v těchto otázkách ženy striktní (především na veřejnosti).

20161015-wa-ostrava-2Před cestou hromadnou dopravou jsme ještě raději promluvili do duše několika našim prostořekým hráčkám, které se drží hesla: „Co na srdci to na jazyku“. Bohužel jste-li pragocentrik, tak to není ideální volba (zvlášť když Vaše upřímnost zahrnuje skvosty jako: „Tady všechno smrdí“, „Vidíš ty oblaka kouře, jak v tom může někdo žít?“ Nebo populární „To je ale pr***“), tedy pokud to srdce OPRAVDU nechcete mít na jazyku.
Do haly jsme tedy dorazili v pořádku a dali se do příprav na zápas. Trenér se osamocený choulil na střídačce (fakt tam byla zima) a sledoval jak soupeřky doslova létají po hřišti a začínal tušit problém. Po efektním nástupu se světly (už jenom chyběl ten kouř a žonglér) se šlo na věc.
Hned po úvodním buly jsme poznali co je to agresivní a rychlý florbal. Soupeřky létaly do každého souboje bez rozmyslu a občas i bez pudu sebezáchovy. Prvních pět minut tak pro nás bylo jenom o probírání se z šoku a jenom díky Týnce a několika duchapřítomným jsme mohli děkovat, že jsme nedostali více než jeden gól, který byl navíc v přesilovce a skoro již tradičně z dorážky před bránou (ale abychom moc nekřivdili, tak to pro obránce nebyla snadná situace). Za chvíli jsme však dokázali srovnat. Z brejku se prosadila kapitánka Šusterová, která až skoro silou vůle dotlačila svoji střelu za záda brankářky (v tomto zápase Šusty nasbírala 4 body za hattrick a nahrávku a odehrála výborný zápas, kdy nejen hrála individuálně dobře, ale i kolektivně kdy podporovala svoje spoluhráčky. Zastínila ji snad jenom Týnka v bráně, ale více o tom ještě dále). Soupeřky nám však dokázaly znovu odskočit o jeden gól a tak se do šaten šlo za stavu 1:2 z našeho pohledu.
V šatně jsme si řekli, že je třeba trochu zatáhnout a zklidnit hru, protože prostě nejsme schopní s nimi hrát otevřenou běhavou hru a musíme čekat na brejky a chyby soupeřek a že se jim víceméně dokážeme vyrovnat technicky i takticky, ale fyzicky prostě rozhodně ne. Většinu jsme dodrželi a hra se tak vyrovnala a šance soupeřek s klidem likvidovala Týnka, která místy chytala s takovým nadhledem, že z toho skoro šla až hrůza. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a dobrou zprávou bylo, že jsme využili dvě přesilovky. Špatnou zprávou, která nás dost rozhodila, bylo zranění Týnky  v útoku, kdy ji soupeřka nevybíravě atakovala a Týnka to navíc vůbec nečekala (ani nemohla, bylo to mimo hru a víceméně po odpískání. Jestli mi někdo bude znovu tvrdit, že toto je čistá hra a patří to k florbalu, tak mu jednu vrazím). Každopádně nejdůležitější je to, že Týnka je v pořádku a zákrok nemá žádné následky! Minutu před koncem pak Týnku pomstila Šusty tím nejlepším možným způsobem, kdy dala rozdílovou branku a do šaten jsme tak šli za stavu 4:3 pro nás.
20161015-wa-ostravaHraje se na tři  třetiny, hraje se na tři třetiny, hraje se na …Nevím jak holkám, ale trenérovi se tato mantra dostala v poslední době do snů, respektive do nočních můr. A z této kategorie byla pro nás třetí třetina v Ostravě. Na začátku třetí třetiny potrestaly soupeřky nekompromisní bombou ztrátu míčku na středu a bylo vyrovnáno. Pak se nechala vyloučit Bedla za zbytečné vrážení a začalo peklo. Ty dvě minuty nám měly ukázat, jak se bude vyvíjet zápas dál. Odhadem 95% držení míče, 12 střel na bránu a totální vyčerpání bránící čtveřice, která si opravdu sáhla na dno (a možná ještě dál) svých sil. Co je neuvěřitelné, že z toho nebyl gól. Týnka se změnila v chobotnici a bůh štěstí si na chvíli sedl na naší branku. Doporučuji se podívat na záznam, protože to stojí za to.
Do desáté minuty jsme se ještě zuby nehty držely a výsledek byl stále vyrovnaný, ale soupeřky to tak nechtěly nechat a my už neměli síly. Přišla chyba v rozehrávce (nutno říct, že pod soustavným velkým tlakem), přišla neblokovaná střela z dálky (nutno říct, že naše holky jenom sledovaly a nic neudělaly !) a bylo to o dvě branky během minuty. Snad poprvé – minimálně co si pamatuji – si holky začaly samy říkat, že nemohou, jestli by si mohly odpočinout. Sestava se měnila každé střídání a představa o dotahování výsledku se začala rozplývat. V závěru pak ještě došlo k úpravě skóre, jejímž výsledkem však bylo maximálně pocuchání nervů gólmanek.
Soupeřky byly lepší, to prostě musíme uznat. Nicméně dvě třetiny jsme jim dokázali být důstojným soupeřem, kterého se i v několika okamžicích hry bály. Zápas také ukázal, že máme pořád dost úzký kádr, který náročné zápasy nezvládá (a zatím asi ani nemůže). Na druhou stranu je třeba říct, že Ostrava patří v lize k nejlepším týmům (například s Bohemkou prohrála o gól) a my jsme pořád „jen nováček ligy“, takže podle této optiky je to solidní výsledek.
Jasně že se s touto optikou nechceme smířit :) Budeme na sobě pracovat na každém tréninku a bojovat každý zápas. Věděli jsme, že to bude těžké, ale odradit se nenecháme!