Juniorky braly první body za výhru nad Roudnicí!

Juniorky si na svůj druhý turnaj vyjely do Roudnice nad Labem. Cíl jejich výpravy byl jasný – získat první body do tabulky a o něco více se spřátelit s herním systémem. Holky neplnily cíle jen na hřišti, ale i v šatně – nejprve se musely seznámit sami mezi sebou, jelikož se tým rozšířil o tři střídavě hostující hráčky z Nového Strašecí, Sáru, Egi a Natálku. Naše řady se nerozšiřovaly pouze o hostující hračky, ale i o holky úplně nové – Jessicu a Elišku, které odehrály své vůbec první zápasy. Aby nových tváří nebylo málo, na turnaj s juniorkami vyjel trenér Lukáš Jenšík, který normálně trénuje oba A-týmy.

20161016-juniorky-roudnice-plzenHned v prvním zápase na holky čekal nováček soutěže, Roudnice nad Labem. Roudnice měla ve svém domácím prostředí velikou podporu. Holky se nezalekly fanoušků a již od první třetiny měly navrch. Zápas byl v překvapivém tempu a od minulého zápasu se hodně lišil. Bylo vidět, že je nás více a můžeme si na střídačce odpočinout. Několikrát jsme ostřelovaly branku a čekaly na první gól utkání. Jednou jsme se skoro radovaly, bohužel branka nebyla uznána za hru v malém brankovišti. Nakonec jsme se svého gólu dočkaly :-). Zápas se dále hrál ve vysokém tempu, nikdo nikomu nedal nic zadarmo a spoustu osobních soubojů končilo hráčkou za mantinelem. Tyto souboje zároveň skončily smolným gólem, kdy Roudnice dokázala srovnat na 1:1. Dále jsme pokračovaly se vztyčenou hlavou a vidinou branky, která nakonec padla a holky se mohly radovat z prvního vítězství v lize 2:1. Nutno podotknout, že holky by se z vítězství neradovaly, pokud by v brance výborně nezachytala Eliška Egertová alias Egi.
Do druhého zápasu jsme nastoupily po dlouhých třech hodinách. Během nich se utužoval kolektiv, učilo se a sledoval se Chomutov, který nás čeká ve středeční dohrávce.
Zápas proti Slavii Plzeň měl být těžší, i když ze začátku tomu tak nebylo. Hned v druhé minutě jsme vstřelily rychlého góla a vedly jsme 1:0. Vedení nám nezůstalo dlouho. Krátce po vhazování jsme obdržely srovnávací branku. Další přišla s několika minutovým zpožděním. Bohužel bylo vidět, že již nemůžeme. Nestíhaly jsme dobíhat hráčky soupeře, které byly podstatně rychlejší a přesnější, a zároveň s tím jsme nezvládaly přechody do útočného pásma. Nakonec jsme odcházely s výsledkem 3:9.

Panthers Praha – Roudnice n/L 2:1
Panthers Praha – Slavia Plzeň 3:9

Autor: Lucka Charvátová