Finále pro starší žáky C

img_4995Třetí turnaj sezóny jsme odehráli v hale pražských Vinohrad. Hlavnímu trenérovi bylo slíbeno, že se přiveze první místo, tak se podívejme, jak turnaj probíhal a zda byl slib dodržen.

V prvním zápase nás čekali Žraloci Příbram, kteří svůj první zápas ve skupině vyhráli. Přesto jsme do zápasu vstoupili lépe my. Měli jsme šanci za šancí, do konce první půlky jsme dali dva góly. Po poločase jsme v tempu nepolevili a přidali další dva góly. To bylo z naší strany vše, otěže zápasu převzal soupeř. Ten si ale na rozdíl od nás nevypracoval žádnou velkou šanci a tak naše mužstvo celkem v pohodě zvítězilo i z čistým kontem v zádech (poprvé v sezóně).

Do druhého zápasu jsme chtěli vstoupit se stejným sebevědomím, se kterým jsme odehráli první zápas. Zruč nás ale překvapila svou aktivní hrou a napadáním. První část první půlky byla jasně v režii soupeře. Jen se štěstím jsme nedostali žádný gól. Poté už se osmělili i naši kluci a začali být jasně lepší. Bohužel soupeř ale skóroval a až do konce poločasu měl na hřisti převahu. Nutno říct, že v této půli nás svými fantastickými zákroky podržel brankář Radek Brych. Ve druhé půli soupeř polevil, už tolik nenapadal a my jsme tedy měli prostor na svoji hru. Dva naše góly přišly během 50 vteřin v 7. minutě a my do konce zápasu drželi náskok. Sice soupeř snížil minutu před koncem, ale svůj náskok jsme už nepustili.

Přišel tedy vytoužený zápas o první místo, ve kterém nás čekaly domácí Vinohrady. V první třetině byly výkony na obou stranách takřka vyrovnané, ale gól dokázal dát jen soupeř. Ve druhé třetině jsme výrazně polevili, čehož využil soupeř a přidal další tři branky. Konečně jsme dali gól i my a od té doby jsme se hnali za vyrovnáním. Tuto snahu nám ale hatili rozhodčí, kteří zápas zbytečně kouskovali a pískali každý kontakt hokejek, i když to třeba ani faul nebyl. „Fauly“ se ale pískaly převážně nám a tudíž jsme se více než na zápas soustředili na výkon rozhodčích, což nepřineslo vytoužené vyrovnání, ale naší prohru.

I když se nesplnil slib daný hlavnímu kouči, přesto klukům, od obou brankářů až k útočníkům, děkuji za super výkon. Určitě to byl jeden z nejlepších turnajů, co kluci kdy za Panthery odehráli.

Panthers Praha C – FBC Žraloci Příbram 4:0
Panthers Praha C – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 3:2
Panthers Praha C – TJ Sokol Královské Vinohrady B 3:7