Muži opět jen za jeden bod

20161016-ma-turnovV sobotu večer, chvíli potom, co naše Ženy odjely k utkání do Ostravy, vyrazili ven i Muži. Po krátkých dohadech, jestli jedeme do Turnova nebo Trutnova jsme nakonec vyjeli správným směrem a do haly dorazili zdárně a včas. Důležité bylo vybrat si dobře stranu a vybrali jsme dobře, protože za naší střídačkou byl sektor nejkrásnějších dívek z okresu, kdežto za střídačkou, kde jsme byli v druhé třetině, byl kotel domácích příznivců, kteří byli doslova vtaženi do hry :) Patřil nám úvod utkání a i celá první třetina, kterou jsme vyhráli překvapivě lehce, sice jen 0:3, ale soupeř byl překvapivě neškodný. Jak se ale dalo čekat, tak od druhé části se vše změnilo a hra se dostala do tempa a domácí ožili, ale náskok jsme bezpečně drželi. Hra ale začínala být čím dál nepřehlednější, přibývaly tresty už nejenom na straně domácích, ale i u nás, dokonce dvakrát jsme hráli oslabení 3 na 4, ale všechny zůstaly nevyužity a vždy, když Turnov dotahoval, nalezli jsme odpověď. Mnoho šancí na obou stranách zůstalo nevyužito, ať zásluhou brankářů nebo neschopností střelců a branky padaly právě i z těch méně jasných šancí nebo když si brankáři vybrali slabší chvliku. V úvodu třetí části jsme ze šťastné střely šli do vedení 4:6 a trochu jsme polevili a slepenými brankami jsme nechali turnovské vyrovnat. V duchu hesla povolíš-přitáhneš jsme si dvoubrankové vedení znovu vystavěli, abychom ho v samotném závěru opět prohospodařili a nakonec jsme hned v úvodu prodloužení darovali druhý bod domácím, kteří sice v zápase ani jednou nevedli, ale v klíčových situacích si počínali zkušeněji a šli výhře více naproti.

Bohužel se více než bychom si přáli projevuje absence zkušeností oproti těmto týmům a jak jsme již uvedli, tak papírově je bod ze hřiště favorita a aktuálně vedoucího týmu, který ještě neprohrál, cenný, ale vzhledem k vývoji to hodnotíme jednoznačně jako neúspěch a ztracené body v prohraném zápase, za který si můžeme sami tím, jak jsme hráli nekoncentrovaně a nedisciplinovaně.

5. kolo Národní ligy západ: TJ Turnov – Panthers Praha 9:8p (0:3, 4:2, 4:3) online