Muži D povstali z popela a vyválčili 4 body!

První turnaj jsme odehráli v takřka domácí hale na Zličíně. Premiéra to v letošní sezóně byla nejen pro naší mužskou rezervu, ale i pro narychlo dosazeného trenéra Dana Škvora.

img_0672Na turnaj jsme přijeli v hojném počtu lidí 13+1 a tak panovala celkem dobrá nálada (korunována úvodním buly, kdy se proti sobě postavili nejvyšší hráč Žehrovic měřící takřka 2 metry a náš ,,nejvyšší,, hráč Tomáš Valenta zvaný Školka). Dobrá nálada nás ale přešla hned po 6 vteřinách, kdy jsme inkasovali (klasický gól na přední tyč – nešvar našich brankářů). Ideální start pro nového trenéra. První gól nás evidentně zmrazil a na hřišti bylo vidět jen mužstvo soupeře. Do konce první třetiny jsme inkasovali ještě 4 góly po našich individuálních chybách. Ve druhé třetině jsme konečně začali hrát trochu florbal, ale že by to byla velká hitparáda se říct nedá. Právě když začal trenér uvažovat o stažení na dvě lajny, jsme se konečně probudili a dali dva góly za 40 vteřin. 10 vteřin po začátku 3. třetiny se blýskl nádherným víkem Tomáš Pauček a my snížili na 3:5. Začalo se projevovat, že je nás početně o něco více a soupeř začal fyzicky vadnout. Přesto nám stihl dát ještě jeden gól, opět po individuální chybě. Došlo tedy k již zmíněnému snížení stavu na dvě lajny. Od této chvíle jsme byli jasně lepší a soupeře k ničemu velkému nepouštěli. Dva góly přišli v osmé minutě a my už prohrávali o jeden gól. Poté jsme měli i přesilovku s množstvím šancí, ale vytoužený vyrovnávací gól v přesilovce nepřišel. Přišel ale 30 vteřin před koncem zápasu, kdy se utajenou střelou prosadil Michael Rudolf. Poté jsme měli ještě dvě šance na vítěství, ale nakonec jsme brali po nevydařené 1. třetině jeden bod za remízu. Už tedy v prvním zápase došlo k úžasnému obratu z 0:5 na 6:6, díky skvělé hře ve 2. a 3. třetině, kdy do toho borci dali opravdu všechno.

Ve druhém zápase nás čekala pražská Slavia. O motivaci bylo postaráno, jelikož se Slavie prostě musí vždy porazit už z principu (fanoušci Sparty pochopí). Tomu napovídala i intenzivní předzápasová rozcvička. Chtěli jsme navázat na 2. a 3. třetinu prvního zápasu, což se nám povedlo a my byli od začátku lepší. Výkon jsme korunovali nádherným gólem po sólovém úniku Davida Volka, kdy míček snad čtyřikrát cinkl o tyčku, než zapadl do branky. Bohužel jsme mírně polevili a po zbytečném vyloučení Luboše Berky jsme inkasovali gól. Zápas dále probíhal v trochu bláznivém tempu, ale florbal to byl v naší lize nadstandardní. Přítomným fanouškům z řad juniorů se zápas musel určitě líbit. V deváté minutě byl na 5 minut vyloučen Richard Filikar, protože jednomu ze soupeřů způsobil krvavé zranění. Oslabení jsme ale nečekaně dobře zvládli a tak první třetina skončila 1:1. Ve druhé třetině pokračoval bláznivý florbal a tvrdých střetů přibývalo. Rozhodčím se zápas pomalu začínal vymykat z rukou. Skvěle odehraná třetina z naší strany ale gól nepřinesla a tak stav byl stále nerozhodný. Ve 3. třetině se postupně nechal vyloučit z našich řad David Volek a ze strany Slavie dva borci za v podstatě stejné delikty (hrubost). Měli jsme tedy přesilovku 4 na 3, kterou dokázal využít opět Michael Rudolf a my šli zaslouženě do vedení. Na konci zápasu už jsme jen bránili těsný výsledek, který jsme i přes mírné problémy udrželi. Sice v tomto zápase nepadlo mnoho branek, ale to nic nemění na věci, že se předvedená hra musela určitě líbit (svědčí o tom i fakt, že trenér na konci už nemohl ani pořádně mluvit).

Děkuji klukům za 2. a 3. třetinu prvního zápasu a za druhý zápas, kde předvedli opravdu skvělý výkon. Škoda 1. třetiny prvního zápasu. Nebýt jí určitě bychom brali plný počet bodů. Snad se výkonnost udrží do dalších zápasů.

Panthers Praha D – FBC Blue Horses Žehrovice B 6:6 (0:5, 2:0, 4:1)

Panthers Praha D – FBC Slavia Praha B 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Autor: Daneček