Juniorská rezerva navázala na první turnaj a po čtyřech zápasech je stále neporažena!

Tenhle vlak nestaví! Junioři B ani ve druhém letošním dvojutkání nenašli přemožitele a slaví zasloužené, byť tvrdě vydřené výhry nad týmy z Říčan a Příbrami.

20161015-jb-ricany-pribramNa první zápas jsme museli vstávat už na devátou hodinu ranní, což potěšilo zejména ranní Ptáčata a zejména vždy čilého kapitánského kluka Baumruka. Výjimečně se nás sešlo dost na to, abychom udělali tři lajny a klukům ta bylo od začátku vštěpováno do hlavy, že můžou běhat rychleji, protože si pak víc odpočinou. Do zápasu s Říčany jsme vstoupili hodně vlažně a nebýt výborného Máry Máčaly v bráně, mohlo být po prvních čtyřech minutách ještě veseleji, než bylo ten samý den na mužském Déčku po první třetině (0:5, pozn. red.). Navzdory tomu, že kluci hráli vůči Říčanům kamarádský florbal a pravidelně je pouštěli do brejků a přečíslení jsme udeřili jako první, když ne úplně jistého gólmana soupeře nachytal na švestkách Tomeš, který takovou propagační ránou z půlky trochu překvapivě přisoudil vedení Panterům. Kluci z Říčan byli evidentně hodně opaření, protože do té doby byli na hřišti lepším týmem a začali zmatkovat v rozehrávce, čehož o necelou minutu později využil Novosad, který předložil lahůdkovou přihrávku Ježilovi do prázdné brány a ten k překvapení všech svou šanci proměnil – 2:0. Kluci pak měli ještě další šance, stejně tak i hráči soupeře, všechno ale končilo buď vedle brány, na Máčalovi a v případě Tomeše také z cca metru někde ve stratosféře (Petře, styď se). Po důrazném proslovu kluci konečně přepnuli na vyšší stupeň jak rychlosti, tak i schopnosti hrát kombinační florbal a jen díky jejich permanentní neschopnosti rozumně zakončit zakončili druhou třetinu jen s jedním vstřeleným gólem, který jednak nebyl vůbec hezký a navíc ho vstřelil profesionální zadrbávač akcí Lávička. Třetí třetina byla už jasně v naší režii, soupeři už jsme dovolili „jen“ asi 4 protiútoky a po dalším nehezkém gólu Lávičky a nemožném trefení prázdné brány z hokejky Ježila jsme zvítězili jasně 5:0. Brankář Máčala tímto výsledkem zároveň oslavil první čisté konto v sezoně.

Přestávku mezi zápasy nám „zpříjemnil“ mezi hráči nižších soutěží populární rozhodčí přezdívaný Zrzek, který se před zápasem kasal svou vyleštěnou červenou kartou, kterou podle svých slov nehodlal použít, protože „není Jícha“, aby ji o pár minut později vytáhl na jednoho z hráčů Benešova.

Druhý zápas jsme měli vyzvat Příbram, která první kolo stála a proto široký realizační tým ve složení Ptáčník-Turianský-Pauček neměl žádnou zpětnou vazbu o tom, jak hrají a jaké mají výsledky. Hned po úvodním buly se ukázalo, že středočeši budou podstatně tvrdším oříškem než Říčany a nebýt znovu famózního Máčaly, který si za své výkony a neustálou nominaci na zápasy rezervy vysloužil cenu „Nejpřehlíženější gólman v okrese“, mohli jsme znovu od začátku pouze dotahovat. Naštěstí soupeř disponoval brankářem podstatně menších kvalit než brankář náš a z celých 4 střel, které na něj v první třetině mířily, inkasoval 4 branky a po první třetině tak na tabuli svítilo skóre 4:0 ve prospěch Panterů. Za zmínku z úvodní části pak stojí ještě fakt, že za 5 minut a 54 vteřin se hned třikrát prosadil ostrostřelec Lávička (dvě nehezké dorážky a jedno hrozné víko z půlky) a zkompletoval tak hattrick! Příbram pak vyměnila gólmana, který začal našim klukům podstatně víc motat hlavy, zejména pak agilnímu Ježilovi, který mohl hned několikrát rozšířit svou tvrdě nahoněnou kanadu. Druhá třetina, na střídačce označena jako třetina brankářů tak skončila 0:0. Neustálé řeči jednoho z rozhodčích směrem k Máčalovi ohledně možného druhého čistého konta pak na začátku třetí části zkazilo přečíslení dvou příbramských na nikoho, které hráči soupeře využili brilantně a snížili tak na 4:1. Místo uklidnění hry a podržení balonku ale naši kluci začali hrát vabank a byť se přítomným divákům musela hra nahoru-dolů líbit, trenérům z toho šedivěly vlasy a gólmani si na svých průchozích obranách málem zrušili hlasivky. Třetina nakonec skončila divokým výsledkem 3:3, kdy se za Panthers dvakrát trefil Ježil a vítězství 7:3 uzavřel svým čtvrtým (a znovu ošklivým) gólem v zápase Lávička. Junioři tak stále zůstávají neporaženi a zůstávají na nejvyšších příčkách, které by jim v tuto chvíli zajistily postup do vyšší soutěže!

Velkou pochvalu zaslouží celý tým za disciplinovanost, která se od posledního turnaje zlepšila o několik set procent (jediný vyloučený byl dřevák Drašnar za hru bez hokejky). Z individuálních výkonů je pak třeba vyzdvihnout dvojici Lávička-Ježil, kteří měli na svědomí 10 z 12 gólů svého týmu, a také Novosada s Baumrukem, kteří byli sice dřevění v zakončení (zejména první jmenovaný), jinak ale perfektně četli hru a zásobovali své spoluhráče přesnými přihrávkami (0+3 a 0+5). Samostatnou kapitolou je opět brankář Máčala, který neskutečně drží tým a jak hráči, tak i trenéři si v sobotu drbali hlavu, proč je juniorským áčkem stále přehlížen.

Panthers Praha – FBC Říčany 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Panthers Praha – PALERMO Příbram 7:3 (4:0, 0:0, 3:3)

Autor: Paučis