Elévové A udrželi první koš

Jedni z nejmladších se vydali do nedalekých Říčan na druhý turnaj v této sezoně. Trenérskou premiéru si zde odbyl mladičký junior Dominik Hudec a povedla se.

V prvním utkání jsme se střetli s Athletics Praha. Hráčům dělalo problém ze začátku se skamarádit s povrchem – vypadali spíše na kluzišti než na florbalovém hřišti a to jim klouzaly nejen boty,imgp3036 ale i hokejky, ale na povrch se dobří hráči nevymlouvají. Kluci byli lehce rozhození a jak vyšlo z úst jedné maminky „Tohle nejsou naše děti, to jsou úplně jiné děti.“ Měla pravdu – na hřišti jakoby hrál úplně jiný tým než, co hrál na minulém turnaji či hraje na tréninzích. V druhé půli se hra velice zlepšila, byly k vidění i šance, ale bohužel góly z toho nebyly. Největší problém pro celý tým byli volní hráči před brankou a dobře chytající Fanda neměl šanci vše zachránit.

V dalším utkání ze skupiny na nás čekal pořádající Start98. Po lehké změně sestavy jsme se v obranné fázi zlepšili, ale pořád se občas stalo, že se před naším gólmanem Dominikem objevil nějaký zatoulaný volný hráč. Kluci jakoby se ale probrali a začali si vytvářet skvělé šance, které zaváněli gólem! Trenérskou radu „zasypejte ho střelami“ si tak vzali všichni k srdci a gólově se předvedli i nováčci Víťa, Mára či Albert.

Ohledně posledního utkání – dlouho se čekalo, kdo bude naším soupeřem. V naší skupině o pořadí rozhodoval brankový rozdíl a tak jsme nakonec hráli o 5. místo. Soupeř však vůbec nesledoval výsledkový servis a tak se delší dobu čekalo na jejich přípravu k zápasu. Naštěstí jsme toho využili a nedali jim prostor. Pokračovali jsme tam, kde jsme minulé utkání skončili a kluci v posledním utkání nechali úplně všechno. Perlička z tohoto utkání – Frodo skóroval a při plácání s týmem prohlásil „Vůbec netuším, jak jsem to udělal.“

Trenérské duo děkuje všem zúčastněným, ať hráčům, rodičům či sourozencům. Byl to dobrý turnaj, ale stále je co zlepšovat.

Panthers Praha – Athletics Praha Modří 0:4

Panthers Praha – FBC Start98 Kunratice Black 8:6

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:2 (o 5. místo)

Autor: Andy