Muži nedokázali využít herní převahu a s Libercem padli 4:5 po prodloužení

Ani čtvrtý zápas v nové sezoně neznamenal ztrátu všech bodů, i tak ale prohra s Panthers Liberec může pražské Pantery hodně mrzet. Měli totiž prakticky celý zápas navrch, na soupeřova brankáře vyslali úctyhodných 51 střel, ani tak ale necelou třístovku diváků nepotěšili vítězstvím.

20161008-ma-panthersliberecUtkání paradoxně začali lépe hosté, kteří hned po úvodním buly několikrát prověřili Mazákovu pozornost. Panteři se naštěstí včas osmělili, postupně přebrali iniciativu a rozjeli nevšedně ofenzivní výkon, kterému ale kraloval místy až neuvěřitelně chytající Vaníček. Po hezkých průnicích zejména ze strany mladíka Tomišky a Daňka, kterého bylo plné hřiště se domácí dočkali, když Ptáčník zavěsil jak jinak než granátem z půlky. Pražané byli dál lepším týmem na hřišti, pokusy Tomeše s Daňkem ale hasil skvělý Vaníček a Pokorného pro jistotu vůbec neposlouchala hokejka (ale o tom až později). Těsně před koncem třetiny podruhé odčaroval kouzlo libereckého brankáře kapitán Kolář, který si výborně naběhl na střílený centr z hokejky Polcara, ve vzduchu si míček přizvedl před sebe a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Druhou část znovu načal svým důrazem Kolář, který ale nejprve napálil tyč a pak v těžké pozici z malého brankoviště netrefil odkrytou klec. Nemusel ale smutnit, protože ho v následujících minutách napodobili postupně Daněk (strop haly z velkého brankoviště), Školník (prázdná brána byla příliš složitým cílem) a v méně vyložených šancích také trojice Tomiška-Tomeš-Janoušek (dvakrát, abychom nekřivdili). Naopak Liberec, jehož útok fungoval jen na bázi brejků a který se po přečíslení 2 na nikoho zakončeného ránou do tyče zdál zcela impotentní nakonec dokázal dvěma slepenými góly poněkud překvapivě srovnat, když se nejprve trefil Jágr (nikoliv ten kladenský, ten měl na rozdíl od libereckého špílmachra podstatně bujnější kštici) a poté při vyloučení novopečeného bakaláře Míky také kapitán Neuman, který tak stanovil skóre na 2:2.

Třetí třetina začala pro domácí famózně, když se po necelých 20 vteřinách hry vymotal z rohu mladík Pokorný a svou přesnou přihrávkou skrz pásmo nejen že odčinil všechny své předchozí hříchy, ale také namazal Kolářovi na druhý gól v zápase. O dalších 30 sekund bylo ve Stodole (kam mimochodem zavítala rekordní návštěva jak letošního ročníku Národní ligy, tak i celé klubové historie Panthers – 292 diváků!) ještě veseleji, neboť se po vzoru Pokorného vykoupil také Janoušek a znovu to bylo o dva góly. Aby toho nebylo málo, potřetí za necelou minutu se za jedním z gólmanů rozvlnila síťka, tentokrát ale po dobrém důrazu snižoval Burkoň. Hra se poté začala kouskovat častými fauly z obou stran a domácí se začali soustředit hlavně na obranu. To se jim ale vymstilo, neboť tři minuty před koncem po chybě srovnal stav krásnou střelou nad Mazákovo rameno Ježek a poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase nejprve dobře zapracoval Kolář, který několikrát po sobě zhatil hostující rozehrávku, pak ale přišel pomyslný vrchol večera pro Pokorného, který, stojíce někde v oblasti malého brankoviště přijal geniální přihrávku přímo na čepel a odhadem tak z metru a půl napálil břevno, od kterého se meruna odrazila na brankovou čáru a poté mimo. Domácí to mohlo mrzet o to víc, že deset vteřin před koncem prodloužení prostřelil Mazáka nad nohou Neuman a druhý bod přisoudil Panterům z Liberce.

4. kolo Národní ligy – západ: Panthers Praha – PANTHERS LIBEREC 4:5p (2:0, 0:2, 2:2 – 0:1) ONLINE