Hráčská premiéra a ohromná bojovnost! I tak se dá popsat turnaj Mladších žákyň

První turnaj nás čekal v dalekém Dolním Bousově, kde jsme již několikrát nastoupily.img_1757

Našim prvním soupeřem byl domácí celek FA MB D. Bousov, kterému se povedlo hned v prvním zápase nastřílet dvojciferný výsledek. To nás nijak moc nerozhodilo a vstupovaly jsem do zápasu s tím, že každý tým je porazitelný. První část se nám příliš nedařilo a tak soupeř nasázel hned několik gólu. My jsem se nebyly schopny prosadit, do druhé půle jsem šli, že již nechceme inkasovat a to se nám dařilo držet skoro celou druhou půlku, kdy jsem inkasovaly pouze jeden gól. Je škoda, že jsem takto nebojovaly od samého začátku. Velikou pochvalu si zaslouží Míša Havránková, která nás skvěle podržela několika svými zákroky ze zlatého fondu!

Druhý zápas nás čekal celek FbK Olymp Praha, se kterým jsem měly svést boj o 2 a 3 místo minitabulky. Hned od začátku jsme začaly udávat tempo hry. Byl to úplně jiný zápas než ten první, kdy se nejspíš pokaždé rozehříváme. Začalo nám to fungovat, padala branka za brankou, gól za gólem a naše skóre se navyšovalo! Ovšem z důvodu polevení začal i soupeř trochu kousat a v našich hlavách už asi probíhala předčasná radost z konce a sladkého vítězství. Po první půlce jsem si udržely náskok jednoho gólu. Během přestávky proběhl menší fén, že takto ne a začneme zase běhat střílet a bojovat o každý metr. Štěstí se tedy otočilo zpátky k nám a my jsem pouze navyšovaly skóre, na což už soupeř nestačil reagovat. Pro nás to byla zasloužená výhra a povzbuzení do posledního zápasu.

Byl tady souboj o třetí a čtvrté místo s Texas Praha. Vůbec nám nevyšla první část, holky pomalé vlažné, asi je utahalo hraní na tabletech. Všude jsem byly pozdě a nedokázaly jsme zachytit tempo hry. Následoval fén číslo 2, a holky začaly makat. Na hřišti to jiskřilo! Bojovalo se o každý balon, každý metr a v každém souboji. Naše bojovnost a nasazení byla neuvěřitelná, ovšem poslední slovo měl soupeř, který odskočil na rozdíl jediného gólu. I přes veškeré naše snažení, jsem nebyly schopny dát gól. Tomuto utkání by nakonec nejvíce slušela remíza, protože holky by si to určitě zasloužily.

Na turnaji se předvedlo několik nových tváří, pro které to byla florbalová premiéra. Za mě si všechny do jedné zaslouží pochvalu, za bojovnost a obětavost kterou na hřišti předvedly. Koš se nám podařilo udržet a všichni víme na čem budeme pracovat na tréninku. Rodičům děkuji za podporu, kterou nám neúnavně dodávali
.

Panthers Praha – FA MB D. Bousov   0:6

Panthers Praha – FbK Olymp Praha     13:9

Panthers Praha – FBC Texas DDM P6    6:7

Autor: Toli