Ženy dramatickou bitvu s Libercem nezvládly a prohrály 2:3

Hodně smutné obličeje byly k vidění na tvářích Panterek po sobotní bitvě s Libercem. Ve velmi vyrovnaném utkání i přes velkou snahu nakonec podlehly florbalistkám Liberce 2:3 a připsaly si třetí zápas bez bodu v řadě.img_0612

Začátek utkání zvládly lépe severočešky, které i díky skvěle chytající Vokaté šly do vedení hned zkraje třetiny, kdy se skrytou střelou k tyči prosadila Leierová. Místo rychlé odpovědi Panterek ale tlak hostujících hráček pokračoval a za dalších deset minut se znovu prosadila Leierová, když s notnou dávkou štěstí z úhlu propasírovala balonek za Topolovou (která mimochodem přesně před 10 lety debutovala v Panthers a zápas tak pro ní měl velmi speciální příchuť). Až do konce třetiny hostující hráčky držely balonek na svých čepelích a nepouštěly domácí do žádné šance, do šaten se tedy šlo za stavu 0:2.

Do druhé třetiny jakoby vstoupil úplně jiný tým Panthers, než do třetiny předešlé. Holkyimg_0618 napadaly, střílely ze všech pozic a pořádně zapotily Vokatou. Už po minutě hry se 170 diváků (což je zároveň rekord ženské složky Panthers) konečně dočkalo, když si míček odražený od břevna našla Klárka Šarochová a z otočky ho neomylně poslala do levé šibenice. Za další minutu bylo ve Stodole ještě veseleji, neboť Týna Lochmannová sebrala na své polovině odražený balonek, proběhla celé hřiště a znovu zakončila do šibenice! Po celý zbytek třetiny měly Panterky více ze hry, své šance ale holky nedokázaly využít (byť tedy zejména pokusy Škopánové, Krauskopfové a Bedlekové po tom přímo volaly) a ač druhou část vyhrály na střely v poměru 12:5, šlo se do kabin za stavu 2:2.

Třetí část začala velmi opatrně z obou stran, na hráčkách bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Po sérii nepřesností, která trvala téměř osm minut od počátku třetiny přišla rychlá akce Liberce, kdy se po dvou rychlých přihrávkách zjevila před Topolovou osamocená Dostalíkové, která domácí veteránku prostřelila mezi nohy a vrátila tak vedení hostům (na všechny tři góly přihrávala nejstarší hráčka sestavy Oxana Šamanina). Panterky jakoby se nedokázaly vzpamatovat a tlačit začaly až po dobrých čtyřech minutách od inkasovaného gólu, jejich šance ale většinou ztroskotaly na výborné Vokaté. Naopak Liberec hrozil především z brejků, které naštěstí pro domácí měla na hokejce vždy právě Dostalíková, svými třemi střelami mimo ze tří úniků se ale sama pasovala do role největšího dřeváka v nájezdech, kdy za sebe posunula i špílmachry z mužského Áčka v čele s maturantem Lubenským. Tři minuty před koncem pak přišlo sporné vyloučení Lamkové, která si měla odsedět dvě minuty za bránění ve hře, které se ale v kontextu s tím, co všechno se předtím v zápase nepísklo (zejména tvrdé a zbytečné dohrání Bedlekové a Novákové) jevilo pro domácí fanoušky podivně a i přes závěrečný tlak a pokus Lochmannové zůstal stav 2:3 pro hostující hráčky, které si tak odvezly 3 body do tabulky.

Panthers Praha – FBC Liberec 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) ONLINE