Panterkám z Rudné začala sezóna ziskem tří bodů!

První turnaj čekal také mladé Panterky z Rudné. Ještě před turnajem jsme měli o „zábavu“ postaráno, když se nejprve měnilo místo turnaje a posléze rozpis turnaje. Nu, i když jste elitní, tak to ještě neznamená, že jste bezchybný :) Turnaj se tak uskutečnil ve staré promrzlé sokolovně v Ruzyni. Promrzlá naštěstí přišla jenom trenérovi a rodičům, jelikož hráčky se v průběhu turnaje několikrát pořádně zahřály. img_3788-1
Nejprve bylo třeba, aby se trenér seznámil s hráčkami, jelikož pro většinu to byla premiéra. Vzhledem k tomu, že však musí trenér v hlavě nosit zhruba dvě stě jiných jmen, tak mu to moc dobře nešlo a často mu muselo pomáhat ostatní hráčky, aby dotyčné mohl předat pokyn. Občas prostě zakřičel Báro a často se trefil :)
V prvním zápase na nás nastoupily holky z Nuslí. Od prvních vteřin bylo jasné, že se bude jednat o zápas z kategorie extrémně náročné. Pro holky to byl až příliš tvrdý vstup do sezóny. Soupeřky byly nejen zkušenější a starší, ale také fyzicky vyspělejší (brankářka a jedna hráčka z pole by bez problému mohly nastoupit za dorostenky a nikdo by se nedivil). Soupeřky nás k mnoha šancím nepouštěly a když už se nám podařilo probojovat k brance, tak nám v cestě stále šikovná brankářka.
V druhém utkání se role víceméně obrátili. Čekali nás čarodějky z Prahy 10, které se ještě kouzel mnoho nenaučili a dá se říct, že teprve nastupovali do vlaku mířícího do Bradavic. Navíc nastoupili ve velice skromném počtu pěti děvčat. Pro výhru jsme si tak dokráčeli poměrně jednoduše.
Poslední zápas jsme se střetli s Mladou Boleslaví, které je v poslední době známa jako líheň florbalistek :). A konečně to byl zápas, který přesně holky potřebují. Vyrovnaný, rychlý a napínavý. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, stejně tak převaha a zvonění tyček, ale i jiskření u mantinelů. Ze zápasu jsme sice odešli poraženi, ale se vztyčenou hlavou, jelikož zápas mohl skončit klidně obráceně (na konci jsme dali dvě tyčky).
Je skvělé, že se holky zlepšovaly zápas od zápasu a v posledním zápase již byly některé činnosti znatelně lepší než v prvním, což je obrovský příslib do budoucna. Holky mají nadšení, zápal a bojovného ducha, což je ideální kombinace.  Teď je ještě třeba k tomu přidat píli na trénincích a čeká nás zajímavá sezóna.
Tak snad někdy na tréninku!
Panthers Praha Rudná vs. FbC Start98 Kunratice 0:8
Panthers Praha Rudná vs .Wizards Praha DDM P-10 13:4
Panthers Praha Rudná vs. Mladá Boleslav 3:4
Autor: Gigi