Dorostenci v Benešově sbírali především zkušenosti

První dorostenecká liga se rozběhla již před dvěma týdny, ale Panterům los přidělil volné kolo a tak je první zápasy čekaly až tuto neděli. Po loňské krasojízdě, kterou jsme zakončili postupem, jsme do prvních zápasů šli především s cílem ukázat, že se nezalekneme zvučnějších a zkušenějších soupeřů a že se jim můžeme minimálně vyrovnat.

V prvním zápase nás čekal slavný Tatran Střešovice a přivítání v nejvyšší dorostenecké soutěži to bylo vskutku tvrdé. Tatran si nebral žádné servírky a konečné skóre pro nás bylo možná až příliš kruté. Soupeř nás jednoznačně předčil v aktivitě, fyzické připravenosti, přesnosti a také sehranosti. Na druhou stranu, kluci takové zápasy potřebují a některé aspekty naší hry byly vydařené. Je také třeba vyzdvihnout výkon chytajícího Kobzy, který pochytal několik tutovek soupeře a na obdržených gólech neměl žádný podíl.

Ve druhém zápase nás čekal úřadující mistr FBŠ Bohemians Praha. Tento zápas jsme zvládli mnohem lépe a i když měl soupeř více ze hry, náš obranný val byl mnohem pevnější a neprostupnější než proti Tatranu. Nebýt toho, že jsme absolutně vybouchli při vlastních přesilových hrách, při kterých se nám po fantastických souhrách (#irony) podařilo dvakrát inkasovat a soupeř navíc ještě dvě nebo tři přečíslení neproměnil, mohli jsme reálně sahat po prvních bodech. Kluci ukázali, že dokáží hrát i proti takovému soupeři, jakými jsou Bohemians.

Vtipnou scénku předvedli fanoušci soupeře a vycházející hvězdička Lukáš Netrefa, kdy se poslední jmenovaný dost nevybíravě ohnal po našem Hodkovi, za což mu vyčinili i vlastní příznivci, což bohužel mladý klokan neunesl a dotyčného rodiče neslušně konfrontoval navíc za hlasité podpory dalšího fanouška z druhé strany haly. Jak je tedy vidět, technika, talent a kvalita není všechno, pokud to celé není zastřešené také mentální vyzrálostí. V kontextu tohoto je třeba vyzdvihnout naše kluky, kteří oba zápasy zvládli co se disciplinovanosti a chování týče náramně, za což jim náleží naše pochvala.

Po prvních kolech jsme tedy bez bodu, ale zkušenosti získané z těchto zápasů pro nás budou v dalším průběhu sezóny nesmírně důležité a cenné.

Děkujeme rodičům za podporu a panu Tvrdkovi za transport a uvidíme se na dalším turnaji!

PS: Trenéři měli v hlavě tolik dojmů, že zapomněli turnaj zdokumentovat a tak přikládáme pouze foto z archivu :)

 

Panthers Praha vs. Tatran Střešovice 1:11

Panthers Praha vs. FbŠ Bohemians DDM Praha 4:6