Rozhovor s asistentem Michalem Rupou

Jeho jméno v souvislosti s ženským Áčkem mnoho lidí nezná, přesto patří k nejdůležitějším osobám v týmu. Řeč je o Michalu Rupovi alias „Tolimu“, který je jedním ze služebně nejstarších Panterů a který nám před historickým utkáním s Libercem ochotně odpověděl na pár otázek!

0278-2015-rupa-michal-768x1024Máte za sebou 4 kola Extraligy a držíte osmé místo s pěti body. Pro někoho to může být překvapení, zaznívají ale i hlasy, že jste bodů mohli urvat i více, jak jste zatím spokojeni?

Stále máme před sebou ještě 18 zápasů, daleko těžších. Překvapení to pro některé být může ale, pro nás ne. Urvat více bodů jsme mohli, ale žádný učený z nebe nespadl :-). My se musíme poučit z vlastních chyb např. v zápase proti Jičínu, kdy jsme polevili a Jičín dokázal otočit utkání ve svůj prospěch. Tady jsme ztratili 3 body. Pokud bychom dnes měli 10 bodů, budeme samozřejmě spokojenější.

Po postupu do nejvyšší soutěže přišla menší obměna kádru. Tým posílily například holky z Litvínova nebo brankářka Horňáková. Už jste se stihly sehrát, nebo si tým ještě sedá?

V jakémkoliv sportu, pokud se Vám to povede, musíte posílit kádr a rozšířit ho. A nejinak tomu bylo i u nás. Obrovský kus práce odvedl trenér Jenšík společně s vedením, kdy se mu povedlo oslovit několik hráček společně s novou brankářkou Horňákovou. Sehranost je pro nás důležitá a pracujeme na tom trénink po tréninku. A nakonec i samotné holky mimo hřiště, protože je to skvělá parta kamarádek.

Skvělý vstup do soutěže vzbudil velkou vlnu zájmu a na zápas s Jičínem se dokonce přijela podívat i televize. Vnímáte zvýšený tlak oproti 1. lize?

Nám strašně pomohl los do začátku soutěže. Kamera je odměna za odvedenou dřinu , která předcházela Extralize žen a kterou tomu holky dávají každý trénink. Navíc jsme zde v roli nováčka, který dokázal pořádně potrápit soupeře hned v úvodních 4 kolech, takže já osobně tlak moc nevnímám, ale od holek jsou určitá očekávání a občas je pro ně těžké si ten tlak nepřipouštět.

O víkendu Vás čeká tým z Liberce, kde začínala svoji florbalovou kariéru Týnka Lochmannová a který má vinou těžkého losu zatím prázdný bodový účet. Připravujete se na severočešky nějak speciálně? A co bys vzkázal divákům, kterých má být plná hala?

Bodová nula na straně soupeře nic neznamená. Měli na začátku těžký los (Herbadent, Chodov, Bohemians), který je prověřil a sami vědí na čem pracovat. Určitě nepřijedou nám dát 3 body zadarmo. A podle toho vypadala naše příprava, která probíhala dle našich požadavků, nic speciálního bych za tím nehledal.

Divákům mohu vzkázat, že nás čeká atraktivní dvojutkání. Když v sobě všichni probudí pantera, budou pro nás tím nejdůležitějším 6 hráčem na hřišti. Tak nezapomeňte přijít a probudit v sobě Pantera!