Své druhé sezonní zápasy odehráli Starší žáci C až v Říčanech

Druhý turnaj v sezóně jsme odehráli v areálu Na Fialce v Říčanech, kam jsem přijeli v okleštěné sestavě s 9 hráči. Chtěli jsme výkonem navázat na turnaj z před 14 dní, kdy jsme odehráli celkem slušné partie a taky přichystat dárek v podobě dobrého výkonu trenéru Danečkovi, který zanedlouho oslaví 20. narozeniny.

20161002-strzacicPrvní zápas byl zároveň první zápas na celém turnaji, tudíž se hrálo brzy ráno. A výkon tomu bohužel napovídal. Nebyli jsme si schopni nahrát, nebyli jsme schopni solidně rozehrát, nebyli jsme schopni řádně zakončit, zkrátka první poločas byl z obou stran nemasný neslaný a skončil 0:0. Výkon zápasu se v druhé půli příliš nezměnil, nepřesností na obou stranách bylo víc, než dost. A poté najednou zničehonic naše dvě individuální chyby a dva góly ze strany Kamenice. Byli jsme opaření, ale jakmile jsme snížili na 2:1, začali jsme soupeře tlačit. Dokonce jsme vyrovnali z hole Máry Folkmana, ale gól neplatil z důvodu hraní vysokou holí při došvihu (nešvar, který jsme minulou sezónu vymýtili, začínáme k nelibosti trenérů znovu aplikovat). V zápase tedy zvítězila Kamenice, i když by zápasu slušela remíza, což uznal i trenér soupeře.

Druhý zápas s Unhoští byl kopií zápasu prvního. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme měli jasnou převahu, kterou jsme ale nekorunovali gólem (i když na to šancí bylo dost). Jinak se vše opakovalo – po poločase stav 0:0, naše dvě individuální chyby – dva góly soupeře, snížení na 2:1 a neschopnost vyrovnat nebo zápas otočit. Samozřejmě se výkon trenérům nelíbil a tak následoval v šatně zasloužený “čoud“.

Že “mírný čoud“ pomohl bylo vidět určitě v první třetině, kdy jsme byli jasně lepší a hned jsme vedli 2:0. Ale vedení netrvalo moc dlouho a soupeř srovnal dvěma střelami z dálky. Od té doby se zápas přeléval ze strany na stranu. Vždy jsem odskočili na jeden gól, ale soupeř stihl vyrovnat. Těsně před koncem, kdy jsme zase vedli o gól, soupeř zkusil hru bez brankáře, což jsme hned potrestali, když se přes celé hřiště nádhernou točenou střelou trefil Max Bursík. Stejný hráč pak dal ještě jeden gól do prázdné a my konečně vyhráli.

Tento turnaj se nám tedy výkony příliš nepovedl, do příště to bude stoprocentně lepší. Speciální pochvalu trenérů směřuje k mladšímu žákovi Matyáši Hlaváčovi, který odehrál velmi solidně.

Panthers Praha C – FbK Kamenice 1:2
Panthers Praha C – FBC Unhošť 1:2
Panthers Praha C – Olymp Praha 6:3 (o 5. místo)

Autor: Daneček