Starší žáci A po vzoru svých kolegů padli až ve třetím zápase!

Na druhý turnaj jsme se vydali do pro nás dobře známého Kladna, kde nás první zápas čekal s domácím týmem.dsc_0063

Na zápas jsme vyběhli v okleštěné sestavě oslabené početnou marodkou, na našich dvou lajnách to ale vůbec nebylo znát a malí Panteři vévodili celému zápasu. Kluci předváděli parádní akce, zakončené většinou až do prázdné brány a jasná výhra 5:2 znamenala 3 body do tabulky.

Do druhého zápasu nastoupili kluci proti Startu, který měl být podle papírových prognóz podstatně těžším soupeřem. To se ale vůbec nepotvrdilo, kunratičtí celé utkání pouze bránili a Pantery tak prověřili maximálně v tom, na kolik pokusů nejsou schopni trefnou odkrytou klec. Většinu ze sedmi vstřelených branek pak obstarala trojice Petrák-Petrák-Žiška.

Ve finálovém zápase, do kterého jsme nastoupili proti z prvního koše sestupivšímu Tatranu bohužel ukázal, jak propastný rozdíl mezi oběma skupinami panuje. Tatran potvrdil, že tým který spadne do druhého koše, se obratem vyhoupne zpět mezi smetánku a je tu vlastně „jen na otočku“. Kluci ze Střešovic celý zápas určovali tempo, sázeli nám jeden fík za druhým a po druhé třetině vedli jasně 0:5. Panteři se ale nakonec dokázali alespoň symbolicky zvednout a pokusili se třemi góly zdramatizovat zápas, Tatran si ale výsledek pohlídal a po výhře 3:6 odsoudil naše kluky do pozice smutných finalistů. Pozitivní na zápase bylo, že se kluci ve třetí třetině přestali stresovat výsledkem a dokázali minimálně vyrovnat soupeřovu hru, což je v kontextu s tím, jak dokážeme přehrávat soupeře z druhého a třetího koše skvělá zpráva!