Rozhovor s asistentkou trenéra Andreou Novákovou.

1458 2015 Novakova Andrea (2)Přinášíme vám rozhovor s trenérkou Andreou Novákovou o dosavadním průběhu premiérové sezóny našich Mužů v Národní lize. Oblíbená Andy je renesanční Panter! Krom toho, že bojuje v ženské extralize jako hráč, trénuje elévy,  a je již druhým rokem asistentkou u mužského týmu.

1) Jak hodnotíš úvodní zápasy? V relativně těžkém losu jste prohráli jen v Králově Dvoře a to až na nájezdy. Držíte pro průměrného novináře senzační třetí místo v tabulce, jste spokojeni?

Samozřejmě, že jsme spokojeni s prozatímním třetím místem. Jsou ale odehrány zatím jen 3 kola z celkových 22 ze základní části. Každý bod je dobrý a budeme se snažit vyburcovat kluky k co nejlepším výsledkům. Věřím, že uhrajeme dobrou sezonu a uchytíme se v lepší polovině tabulky.

2) Je patrný rozdíl mezi Divizí a Národní ligou? Jsou zápasy náročnější na techniku nebo je to spíš o tvrdosti?

Co jsem zatím měla možnost sledovat pár utkání, tak mi to nijak zvlášť rozdílné nepřišlo (možná jsem měla jen zamlžené kontaktní čočky :-)). Obecně rozdíly těchto dvou lig vidím v rychlosti a tvrdosti. Hráči nemají tolik času při výběru řešení daných situací a dostávají se do více soubojů, kde je kladen větší důraz na hru tělem, než tomu bylo v Divizi.

3) Na zápasy jezdíte daleko a vracíte se většinou až pozdě večer, jak to vnímáte, co se týče docházky na tréninky?

Hráči na toto cestování nebyli vůbec zvyklí, ale musí se přizpůsobit, pokud chtějí hrát. Pro trenéry to však žádná novinka není, jelikož cestovali v minulých letech s jinými kategoriemi (pozn. redakce Jenšík jako trenér a Nováková jako hráčka za Ženy A v tehdejší 1. lize žen).

4) Čeká Vás nevyzpytatelný Liberec, který minulý týden porazil suverénní Chomutov. Připravovali jste se na něj nějak speciálně? A co bys vzkázala fanouškům, kterých by mělo přijít velké množství a měli by tak být Vaším šestým hráčem?

Na každý zápas se celý tým připravuje vesměs stejně. Pilujeme vše dle aktuální formy a tak jsou připravované celkově i tréninkové jednotky v rámci celého týdne. Fanouškům bych především chtěla poděkovat za jejich účast a věřím, že zůstanou i na extraligu Žen a že jich bude pořádně slyšet na obou utkáních.

Děkujeme Andy za rozhovor a přejeme všechno dobré!