Petr Lávička: „Vždycky je prostor pro zlepšení!“

Redakci se dnes nepovedlo nic jiného, než odchytit jindy spěchajícího (zatím) spícího kanonýra Petra Lávičku!

Ahoj Petře, díky že sis na nás ve svém nepochybně velmi nabitém rozvrhu našel čas! Jaký máš zatím pocit z premiérové sezony?

Ahoj, čas se mi nehledal snadno, nicméně co bych pro Vás neudělal J. Jsem nadšený z toho, že se náš sen stal skutečností a jako Sépiáci hrajeme ligovou soutěž, avšak v prvním kole se mi nedařilo, tak jak bych si to představoval, ale týmový výkon byl na devátou ligu opravdu skvělý.

Tři týdny zpátky jsi byl u velkolepého ligového startu, kterou ozdobila výhra nad Poděbrady a remíza s Kolínem, jak tyhle dva zápasy hodnotíš? Je to ztráta, očekávaný vývoj nebo průšvih?

Start to byl opravdu velkolepý. Vždycky je prostor pro zlepšení, ale myslím, že náš výkon, jako celku byl kvalitní, vzhledem k tomu že je teprve začátek soutěže neberu remízu nijak tragicky, rozhodně to není ztráta, za kterou bychom se měli stydět. Podle mého názoru byli Pátečníci jedni z nejtěžších soupeřů v lize.

Předvedená hra vypadala (oproti ostatním zápasům) jako florbal, což potvrdili i soupeři a rozhodčích, myslíš si, že jak ty, tak tým máte na to, abyste takhle jezdili furt?

Můj výkon hodnotím jako podprůměrný, jestli chci být týmu prospěšný, musím se zlepšit hlavně v koncovce. Stoprocentně na to máme, spíš si myslím, že postupem času se naše hra a výsledky zlepší.

Mottem víkendu, které jsme si vzhledem k tvé absenci k vymyšlení smysluplné věty raději vytvořili sami, je očekávání vězeňského stylu, protože (nebudeme si lhát) to minulé kolo byli podstatně techničtější soupeři, než loňští junioři z Vos a tradiční účastník 9. ligy, jak se třeba ty na takový den připravuješ? Máš nějaký tajemný rituál na zakletí hokejky proti zlomení, se kterým by ses mohl pochlubit třeba osmadvacítkám z mužského Áčka?

Nepřipravuji se nijak speciálně. Na tréninku jezdím jako vždy naplno a snažím se vypilovat herní situace se svými kolegy z útočné letky. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o mojí premiéru ve vězeňské aréně, bude tak moje speciální příprava probíhat pouze u internetových map, abych měl jistotu, že neskončím za mřížemi, ale na parketách. Žádný rituál, týkající se (ne)lámání florbalek nemám, ale během mé dlouholeté kariéry jsem nikdy během zápasu svoji hůl nezlomil J. Před turnajem samozřejmě nesmí chybět tradiční týmová návštěva kebabu v Ječné ulici. K Áčkařské legendě s číslem 28 – tomu už není pomoci :-).

Za minulé kolo jsi získal skvělých 0 bodů za 0 gólů a 0 asistencí, čím to, že mezi trenéry tak oblíbený a usměvavý kluk zatím není tahounem? Z klubových kuloárů víme, že „fenomén Sépiáci“ má větší ohlas než návštěvnost na elitních kategoriích a mnoho panterských legend a Zbyňků je tvou kanadou zaskočeno, je to jen dočasný stav, nebo ti došla mana?

Jsem přesvědčen, že je to pouze dočasný stav, přechod mezi poslední juniorskou ligou a tou poslední mužskou je náročný, myslím, že během prvního kola jsem se už dostatečně aklimatizoval mezi staršími borci. V sobotu už to bude ten starý známý Lávičkos, který je schopný vypustit nechytatelnou „pumelici“ odkudkoli, je schopný dorazit jakýkoli balonek z malého brankoviště, který se k němu odrazí a občas i přihraje.

Proslýchá se, že pozice „bitého hocha“, jejíž názornou fotografii jsi nám poskytl pro tento článek, je u tebe skoro tradiční, proč jsi tak neoblíbený a bez kamarádů, že Tě kluci bijí?

Není to tak. To, že se kluci občas netrefí do branky a trefí mě, neberu jako šikanu a jinak mě naštěstí zatím nikdo netluče J. Nevím z čeho plyne má neoblíbenost, ale rád bych to změnil a stal se opět ne neoblíbeným.

A poslední otázka, jaký tipuješ výsledek sobotního dvojzápasu? A bude mezi fanoušky nějaká Tvá vyvolená, nebo všechny zůstaly v Kunraticích?

Můj tip jsou rozhodně dvě výhry, první zápas proti Vosám C, bude asi ten těžší, a tak tipuji výsledek 6:2. Ve druhém zápase nás čekají Pečky, myslím, že můžu sebevědomě prohlásit, že se očekává naražení desítky, ovšem moc nevěřím našemu klukovi do branky, ikdyž bych mu nulu strašně přál. Můj tip je 12:1. Má vyvolená bude dokonce se mnou na hřišti, jelikož všude chodíme spolu a děláme vše spolu. Je to prostě ta pravá, jsme jako jedno tělo. Ale teď konec vtipů. Mezi fanoušky bohužel žádná má vyvolená nebude, už ani v Kunraticích žádná není, mám prostě smůlu. Tak snad alespoň budu mít štěstí ve hře, když už ho nemám v lásce.