Dohánění rozjetého vlaku, hledání cesty a štěstí aneb Druhý turnaj Žen B

Zatímco některé kategorie ještě do ligových soutěží ještě nestihly zasáhnout, Ženy B už odehrály svůj druhý letošní turnaj!

20161001-wb-bohemians-athleticsBohemians
V okleštěné sestavě, která byla způsobena větší marodkou a nepřítomností hráček, se naše děvčata utkala s týmem Bohemians. Tento víkend měl poodhalit pokrok zvládnutí nového herního systému, který nahrazuje starší, „nemoderní“.
Po vlažném začátku se vedení ujal tým Bohemians a nevědomky tak nastavil průběh celého zápasu, tedy kdy soupeř vede o jednu či více branek a my jsme byli nuceni tvrdě bojovat alespoň za vyrovnávací gól. Po úžasném konci druhé třetiny, kdy holky během jedné minuty stáhly náskok soupeře ze 2:4 na optimistických 4:4, ovšem přišla studená sprcha v podobě tří gólů a skórový vlak, který jsme po celý zápas doháněli, nám tak definitivně ujel.

Athletics
S týmem Athletics jsme byli připraveni na jiný florbal, kde jsme chtěli tahat za delší konec a udávat zápasu jeho tempo. Realita byla bohužel jiná, tempo vysoké a hra zmatená. Bohužel, opět to byl soupeř, kdo první skóroval a my opět hledali cestu k vyrovnání společně s uklidněním zápasu. Několik tyček a spojnic vypadalo nadějně, ale tentokráte se pomyslné štěstíčko na naše hokejky nevešlo a i ve vyložených šancí jsme trefovali zadní části těl našich clonících hráček nebo dokonce hole jejich hokejek.
Ke konci jsme hru trochu oživili stáhnutím sestavy, otevřeli hru, což přineslo ovoce v podobě dvou gólů. Bohužel soupeř se nechtěl vzdát a potrestal chyby, které naše hráčky vytvořily.

V rámci kvality ligy, herního projevu soupeřů a s faktem, že holky hrály podle nového systému musím připustit, že pár bodů by jsme si zasloužili. Důležité je, že můžeme stavět na stabilních základech, dokážeme si vypracovat šance a některé z nich i proměnit. Děkuji holkám, že se nevzdávaly, bojovaly až do konce a hostujícím hráčkám, že přišly a obětovaly svůj drahocenný čas i energii.

Panthers Praha B – FbŠ Bohemians B 4:7
Panthers Praha B – Athletics Praha 3:6

Autor: Martin Bajer