Ze Šumavy s plnou

20161002-ma-strakoniceTřetí kolo nás zavedlo do podhůří Šumavy na hřiště týmu ze Strakonic, tedy družstva, které v loňské sezoně skončil předposlední a prohrál i následné play-down a poté obhájil svou ligovou příslušnost až v Baráži, kde uspěl proti Slávii Plzeň. Vzhledem k tomuto jsme přijížděli spíše v roli mírného favorita a bylo jen na nás, jestli jak a kdy to potvrdíme.

První třetina tomu nasvědčovala, soupeř hrál mizerně a my také. První část ještě šla, nejdříve nájezd, ten jsme nedali a z přesilovky svou pověstnou dělovkou otevřel skóre Jirka Ptáčník. O pár minut později jsme dostali další nájezd, které jsme tentokrát proměnili (Pája Daněk). V 15. minutě jsme však dostali dva slepené a hlavně nepochopitelné góly, kterými jsme soupeře posadili na koně a ztratili koncentraci.

Druhá část přinesla zlepšení hry, nejvýrazněji soupeře, který začal hrát mnohem aktivněji a nebojácněji a odměnou jim byl gól na 3:2. Následoval třetí trest pro domácí, ale přesilovku jsme nevyužili a chvíli poté srovnal Jarda Janoušek. I následné čtvrté vyloučení Strakonic zůstalo námi nepotrestané a další branka padla až o další, tentokrát soupeřově přesilovce, ale k jeho neštěstí do jeho brány, kdy brejk ve vlastním oslabení do odkryté klece zakončoval Patrik Míka. Jenže pár sekund po návratu Školníka z trestné strakonický útočník se štěstím vymetl růžek branky jinak dnes skvěle chytajícího Rasťo Mazáka a bylo opět srovnáno. Do konce třetiny pak již v pořadí popáté putoval další domácí hráč na trestnou.

Tuto přesilovou hru jsme využili až ve třetí třetině, kdy se tečovanou střelou prosadil Matěj Lubenský. Šestý trest pro domácí byl opět spojen s trestným střílením a to jsme zahodili, stejně jako následnou přesilovku. Šestý gól přidal Roman Školník a poté, co jsme přečkali naše druhé oslabení jsme si již v klidu dokráčeli pro výhru za tři body, čemuž nám ještě v závěru soupeř pomohl jeho v pořadí sedmým trestem.

Zpětně se tedy výhra dá interpretovat jako povinné tři body, které se neudělaly snadno, což by bylo k soupeři hodně kruté, šancí bylo na obou stranách dost, bohužel hodně našich skončilo mimo branku. Navíc naše mizerná produktivita v přesilovkách a v nájezdech ho držela ve hře. Utkání nebylo nijak zvlášť tvrdé či vyhrocené, pokud to srovnáme s po zápasovou konfrontaci a pošťuchování našich borců ve sprše, tak skoro nudné, ale jejich fauly byly hodně viditelné, takže proto ten zvýšený počet trestů.

Nikdo se nezranil, všichni si zahráli, ve sprše jsme měli kliku, šťastně jsme dojeli a přivezli všechny body, navíc jsme získali několik dosud nezískaných achievementů, jmenujme zejména Jakub Rybka zápas bez fatálu a Hraj celý zápas na tři lajny a neprohraj, ale bylo jich tam více.

V sobotu nás čeká významná akce klubu, domácí dvojutkání s Libercem, který dnes porazil suverénní Chomutov.

3. kolo Národní ligy západ: FbC Strakonice P.A. – Panthers Praha 4:6 (2:2, 2:2, 0:2) online