Junioři B uhájili domácí halu a berou plný počet bodů!

V domácí hale v Radlicích zahájila svou sezónní pouť juniorská rezerva.

20161002-jb-tatran-vosyV radlické nafukovačce jsme se v prvním zápase utkali s druhou rezervou Tatranu. Utkání začalo ve slušném tempu a než stačili diváci dosednout na studená místa, už jsme vedli po dalekonosné střele Berana. Tatran hrozil z častých přečíslení, které plynuly z propadů našich útočníků a neschopnosti si poradit v situacích jeden na jednoho u mantinelů a na středu hřiště. To vyústilo v otočení zápasu a do přestávky jsme šli za stavu 1:2. Po důrazné promluvě, která všechny nabádala k totálnímu bránění a zastavování všech průchodů nepovolaným na naši polovinu, se obraz hry změnil. Tentokrát jsme začali my býti lepším týmem a soupeři jsme leckdy odebrali balón už v jejich rozehrávce. Zvýšením střelecké frekvence se podařilo i vsítit několik branek, kterými jsme definitivně utkání překlopili na naši stranu a odnesli si výhru 6:2, když jsme ve druhé třetině vstřelili tři góly a ve třetí ještě dva. Mladé pušky z řad dorostenců se blýskly pěkným bodovým příspěvkem, kdy Jakub Jestříbek měl čtyři asistence a Kryštof Malý dva fíky.

Ve druhém utkání nás čekaly staré známé Vosy, se kterými jsme měli tu čest už v minulé sezoně a pokaždé jsme ze zápasu odešli jako vítězové. Místo očekávaného gólového koncertu ale kluci odstartovali spíš závod o to, kdo uspí hrstku fanoušků na hale jako první. Když se k tomu navíc připočte fakt, že to v rohu začalo krásně klouzat (tentokrát to nebylo kvůli bujarým oslavám mužského áčka), mohli jsme být rádi, že se první třetina dohrála jen s nataženými třísly kapitánského kluka Baumruka. Po důrazném pohovoru v rohu kluci konečně přepnuli na alespoň zdánlivý florbal a v polovině zápasu otevřeli skóre, kdy skákavý laser z půlky z hole Tomeše doskákal až za vyjukaného gólmana Vos. Gól ale zase poslal většinu týmu do říše snů a soupeř nejprve po chybě obrany srovnal a pak nejvyšší kluk v hale dokázal otočit zápas proměněným brejkem, takže se do rohu šlo za stavu 1:2. To už bylo na obměněné trenérské duo až příliš (Jirka Ptáčník po prvním zápase raději odjel na svůj špíl do Strakonic, kam se mu podle jeho slov vůbec nechtělo, což bylo vidět na jeho kanadě, kterou si ze zápasu odnesl – 1+1 – a na lavičce ho nahradil novopečený muž D Tomáš Pauček) a to se rozhodlo stáhnout hru na dvě lajny, což záhy přineslo ovoce v podobě dvou branek produktivního Jestříbka a alespoň částečné uklidnění hry. Soupeř dál hrozil hlavně z rychlých brejků, ty ale většinou končily buď v poloměru tří až čtyř metrů kolem brány, nebo je lapil pozorný Máčala. Ke konci zápasu ještě přidal pojistku za vydřeným vítězstvím Jenda Tvrdek a potvrdil zisk plného počtu bodů v turnaji.

Kluci určitě ví, že to žádná sláva nebyla a že mají určitě na víc (zejména sehraná lajna kolem Šimona Baumruka na spojených trénincích s muži dokáže své starší kolegy pravidelně přehrávat), ale 6 bodů je 6 bodů a výkon není ta část příběhu, na kterou se bude ptát tabulka na konci sezony. I tak je ale třeba vyzdvihnout některé individuální výkony – Kuba Jestříbek ukázal, že dokáže být rozhodně víc, než jen klukem na doplnění sestavy (kdo jiný dokázal za úvodní turnaj v sezoně v pro něj novém kolektivu udělat 2+4?), v obraně tradičně jistého Petra Tomeše skvěle doplnil i novopečený kapitán Baumruk (u něj také stojí za zmínku gól proti Tatranu, který padnul z nuláku o břevno) a nebýt dalšího skvělého výkonu Máry Máčaly, kloužou se kluci v rohu dodnes.

Panthers Praha – Tatran Střešovice C 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Panthers Praha – Vosy Praha B 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Autor: Giorgio & Paučis