Atraktivní zápas se smutným koncem. Panterky nestačily na Jičín.

Zatímco déšť vytrvale smáčel veškeré okolí staré střešovické Stodoly, vyběhly extraligové Panterky do důležitého utkání proti Jičínu.První třetinu začal lépe soupeř, který byl aktivnější na balonku a ostřeloval naší branku, kde ale v absolutní většině případů stála připravená Maruška Topolová. Po pár rozpačitých minutách z naší 14500310_10154526831179378_2605268156573055290_ostrany, kdy to už začalo vypadat, že bychom snad mohli inkasovat přišel blesk z čistého nebe, kdy se po nahrávce ze standartdky od Evy Krauskopfové prosadila Nela Škopánová a trochu překvapivě tak otevřela vedení na straně Pražanek. Holky z Jičína jako by nemohly pochopit, co se právě stalo, a darovaly našim holkám více prostoru než dosud, který ale perfektně využila znovu Eva, která se protáhla po pravém mantinelu a místo přihrávky raději vystřelila, což hostující brankářka jakoby vůbec nečekala a balonek jí propadl do brány po zadní tyčce. Na závěr ještě tutovku spálila tutovku Lucka Kalinová a po první třetině tak byl stav 2:0 pro Panthers.

Druhá třetina začala skvěle, když se hned po 51 vteřinách ve zmatku před brankou dokázala prosadit podruhé zápase Nela Škopánová, málokterý z diváků by ale v tu chvíli věřil, že to byla poslední vážnější šance, do které se domácí hráčky během třetiny dostanou. Jičín se v tu chvíli odrazil od pomyslného dna a za půl minuty dokázal korigovat na 3:1, což naše holky připravilo o jistou lehkost a eleganci při pohybu na hřišti a místo pěkných kliček a zdařilých zakončení tak byl k vidění spíše přihrávky letící zhruba v úrovni pasu. Bohužel soupeřky vycítily šanci a do 30. minuty se prosadily ještě dvakrát, konkrétně po standartce Florianové krásně o tyčku zamířila Müllerová a o chvíli později také zpoza brány Žůrkové. Suma sumárum mohly být holky ještě rády, že po druhé třetině neprohrávaly.

Hned na začátku si srazila nešťastným zákrokem míček do branky domácí kapitánka Šusterová, záhy ale přišla odpověď, kdy Krauskopfová využila svůj důraz na brankovišti a znovu srovnala stav skóre. Jičín pak začal hrát na pevnou obranu s občasnými protiútoky a tato taktika mu postupně začala vycházet – zatímco Panterky se nemohly dostat ani ke střele. Hosté tak nakonec dokončíili obrat za který si odváží 3 body.

Panthers Praha – FbK Jičín  4:6 (2:0, 1:3, 1:3)   ONLINE STREAM

Autor: Paučis & Mára