Junioři zahájili sezónu vítězně.

Junioři zahájili sezónu 2016/2017 v Kunraticích, kde je postupně čekali kluci z Kutné Hory a následně oblíbený soupeř z Králova Dvora. Jelikož našim cílem není pouze vychovávat kvalitní florbalisty, ale především také dobré lidi, rozhodli jsme se, že report z prvního zápasu sepíše novic Pepa Zelinka a tak se níže můžete sami přesvědčit, jak se img_3841mu jeho dílo vyvedlo.

V prvním zápase s Olympem Kutná Hora jsme si nejprve v rámci před zápasového pokřiku vyslechli lidovou píseň:  „Já jsem z Kutné Hory!“ Soupeře jsme se nezalekli a nasadili vysoký presink, který byl často odměňován získanými balónky. Bohužel soupeř udeřil první z rychlého brejku. Nesvěsili jsme hlavu a pokračovali jsme v soustředěném výkonu. První gól Panterů v novém ročníku juniorské ligy vsítil jako obvykle velmi aktivní Jiří Wolajnyk. Do šaten se odcházelo za stavu 1:1. Brzy po úvodním buly druhé třetiny se prosadil Tomáš Hradec. Náskok se postupně zvyšoval. Za stavu 4:1 se nařizovalo trestné střílení za hru v brankovišti. Trenérům (konkrétně Patrikovi) se povedl brilantní tah, když na trestné střílení vyměnili gólmana a Jan Kobza nedal soupeři šanci. Následnou přesilovku jsme bez problému ubránili. Třetina skončila za stavu 4:3, z čeho poslední gól padl pouhé 4 vteřiny před koncem. V třetí třetině tým lehce ztratil koncentraci a soupeře pouštěl častěji na svoji polovinu. Zbyněk Tomiška sice zvýšil na 5:3, ale pak nastalo přetahování. Soupeř dotáhl na 6:6 a nebyli jsme si jistí. Naštěstí nás zachránil David Joukl, který svým povedeným sólovým průnikem znovu vrátil vedení na naši stranu. V čase 44:11 přidal pojistku Tomáš Hradec, čímž zkompletoval hattrick. Utkání tedy skončilo 8:6 a my byli spokojeni se vstupem do sezóny.

V druhém utkaní jsme přivítali T.B.C. Králův Dvůr. Tento zápas probíhal zcela v naší režii. Soupeře jsme radši vůbec nepouštěli k balónku a postupně přidávali góly. Jako první se gólově představila 1. lajna a do konce první třetiny stihla vstřelit 3 góly. Trenéři byli s předváděnou hrou spokojeni. V druhé třetině skóre narůstalo. Za zmínku stojí gól Lukáše Pokorného povedeným tenisovým švihem po přihrávce vzduchem. Na tento gól se bude ještě dlouho vzpomínat. Soupeř vsítil jediný gól. Přesněji soupeřka. Druhá část skončila za stavu 9:1 a v posledním dějství jsme bez problému dokráčeli pro vítězství 13:1.

Děkujeme divákům, rozhodčím i hráčům.

Autor: Josef Zelinka, Junioři Aimg_3901

Děkujeme tedy tímto Pepovi za krátkou reportáž a doplňujeme ještě pohled trenérského dua.

Získané body nás samozřejmě těší, a podobně je tomu také v případě gólové potence ve druhém utkání, kde je však nutno dodat, že soupeř neměl ideální sestavu a musel doplňovat dokonce děvčaty, která se však v zápase rozhodně neztratila, o čemž svědčí gólový zápis jedné z nich. Je potřeba zapracovat na individuálních chybách a nedostatcích obecně, ale do sezóny jsme vkročili tou správnou nohou a doufejme, že v nastaveném trendu budeme pokračovat co nejdéle. Děkujeme za podporu.