Dorostenky si výlet do Kolína osladily sedmi body!

Dorostenky čekal první výlet v sezóně a jeli jsme navštívit Kolín. Po minulém turnaji jsme si chtěli spravit chuť, jelikož jsme ani jednou nevyhráli.

20161001-juniorky-skv-kolin-elitePrvním soupeřem byly hráčky Vinohrad, které přijely pouze v pěti, ale to jim nebránilo vletět do zápasu a zaskočit tak naše spící květinky dvěma rychlými góly z brejků. Pomalu jsme se probudili a zjistili jsme se, že se nacházíme uprostřed filmu Troja, kde jsme byli v roli Řeků a prostě jsme nemohli přijít jak za hradby toho pitomého koně dostat :) V druhé polovině se soupeřky skoro nedostaly za polovinu, ale na jejich polovině vytvořily hradbu, kterou když jsme překonali, tak za ní čekala vynikající brankářka, která chytala občas neuvěřitelně. Minutu a půl před koncem nás zachránila nenápadná střela Markéty, která gólmance propadla za záda.
V druhém zápase jsme se utkali s domácími hráčkami. Bylo vidět, že většina z nich hraje teprve krátce, jelikož jejich práce s hokejkou byla podobná šermu. Rozhodně jim ale nechybělo nasazení  a nadšení, kterým se nevýhodu na hokejce snažily dohnat. Zápas byl pro naše holky těžký v tom, že každý souboj docela bolel a nebylo snadné udržet míček na hokejce, protože rozhodčím se nechtělo do hry moc vstupovat a tak mnoho faulů zůstalo bez potrestání. Každopádně soupeřky jsme přehrály ve všech směrech a zaslouženě tak vyhrály 6:0 (ale mohli jsme i více ;)
Posledním soupeřem měl být tým ELITE, který ale opět nepřijel. Tedy přijely holky, které tvrdily, že se jmenují ELITE, ale měly dresy Bohemky a byly to kromě jedné hráčky všechno hráčky Bohemky (souhrn rozhovoru s jedním jejich tatínkem). Takže jsme byli trochu zmatení, ale zase rádi, že si zahrajeme. Soupeřky byly v podstatě na podobné úrovni jako domácí hráčky, ale měli jednu rozdílovou hráčku, která byla velice šikovná na hokejce a ta nám dělala problémy. My jsme z nějakého nepochopitelného důvodu znervózněli a dělali hloupé chyby, které nás stály zbytečné nervy. Opět jsme na hřišti jasně dominovali, ale výsledek tomu tedy vůbec neodpovídá. Vlastně i trochu se štěstím se dá říct, že jsme vyhráli 5:4.
Trochu nás trápí střela. Holky jsou zbrklé a chtějí zakončit co nejrychleji, ale nemají ještě střelu „dobře připravenou“ a tak končí mimo, nebo na první hráčce. Stejně tak nám dělá problémy komplikovanější rozehrávka. Na druhou stranu musíme holky pochválit, že se snaží o rafinovanější rozehrávku, než jenom „hlavně to hoď dopředu“ jako většina týmů. I v útočné fázi jsou vidět slušné zárodky kombinační hry, které zatím brzdí nepřesnosti v nahrávce nebo zbrklost v rozhodování. Každopádně tento tým má na to hrát dobrý florbal a časem se vyrovnat těm nejlepším. Musíme jenom makat :)
Díky za holky za další turnaj a stejně tak děkujeme rodičům za podporu.
Panthers Praha – TJ SKV 2:2
Panthers Praha – Kolín 6:0
Panthers Praha – ELITE PRAHA 5:4
.
Autor: Gigi