Poprvé bez bodu. Ženy prohrály v Olomouci 5:3

Rozložení sezóny nás vrhlo do víru zápasů a tak „díky“ státnímu svátku jsme místo tréninku vyrazili do Olomouce. Cestu jsme zvolili vlakem a těsně před polednem jsme z hlavního nádraží vyrazili směr Olmík. Nálada ve vlaku byla dobré a všichni jsme věřili, že si jedeme pro další body, protože nám vstup do sezóny vyšel a hlavně jsme věděli, že na soupeřky „máme“. Cesta uběhla skoro nepozorovaně a během chvilky jsme již stáli před halou a čekali až se někdo objeví, aby nás pustil dovnitř.

20160928-wa-olomoucDo haly postupně dorazilo pěkných 150 diváků, kteří soupeřky již od zahájení utkání hnaly za vítězstvím. První třetina byla vyrovnaná, i když holky se ještě sžívaly s povrchem. Nicméně první jsme branku vstřelili my. Konkrétně dobře hrající Fazi. Bohužel soupeřkám se podařilo ještě do konce třetiny skóre obrátit ve svůj prospěch po našich zbytečných chybách. Co jsme ještě nevěděli bylo, že toto bude hlavní příběh tohoto utkání. Nevynucené, zbytečné a bolestné chyby.
Druhá třetina se do paměti zapsala jako mlha nepřesností na obou stranách, případně jako výukový program jak nemá vypadat florbalové utkání. Třetí třetina pak ale nabídla úplně jiný obrázek. Jako by oba týmy svůj florbalový um šetřily. My jsme do ní vlétli s tím, že chceme hrát a chceme si domů odvézt výhru. Soupeřky jsme občas nepouštěli za polovinu a velice dobře jsme napadali. Odměna přišla z hole Andy Novákové, která doběhla nahrávku od Ivči Lamkové, způsobem jím vlastním – tak rychle, že gólmanka byla do poslední chvíle v klidu, protože takový balon, takhle malá osoba prostě nemůže doběhnout. Příště už si dá určitě pozor. Gól nás nabudil a naše sevření se ještě utáhlo a vedlo k nejkrásnější akci celého zápasu. Celá první lajna se zapojila do brilantního přechodu na jehož konci stála naše nekompromisní střelkyně Týnka Lochmannová a posunula nás sedm minut před koncem do vedení. A tehdy měl zápas skončit. Respektive v našich hlavách bohužel skončil. Hned z dalšího střídání jsme totiž obdrželi hloupý gól, kdy jsme nepřistoupili ke střílející hráčce a náš důraz před bránou připomínal baletní vystoupení. A bohužel to nebyl konec.
Hned vzápětí jsme vyrobili hrubku, o které řekneme snad jen to, že už se prostě nebude opakovat. Soupeřky ji nekompromisně využily. Za pár okamžiků nám ještě svitla naděje, kdy dvě hráčky běžely samy na branku soupeřek, ale to by to nesměl být den chybujících Panterek. Branka nepadla. Na závěr jsme ještě zkusili hru bez brankářky, což však přineslo jen další branku v naší síti. Smutek si pro nás přišel dřív než jsme chtěli.
Jsou utkání, kdy se s prohrou dokáže člověk srovnat, ale dnes to nebylo. Holky měly mírnou převahu a kdyby nebylo našich nevynucených osobních chyb (jak v obranné, tak v útočné fázi), tak by tři body byly naše a po právu (po zápase za námi přišel nejprve tatínek brankářky soupeře a pak ještě jeden z realizačního týmu Olomouce a chválili nás za předvedenou hru a sportovně uznali naši mírnou převahu). Kdyby je ti leda tak na ho… říkává babička a jak to bývá, má pravdu. Pokud chceme takové zápasy zvládat a vyhrávat, nemůžeme dělat nevynucené chyby. Na závěr ještě připojíme poděkování Daniele Reindlové, kterou nám zapůjčil Tatran (kterému také děkujeme :) a která odehrála velice dobrý zápas a ukázala, že bude rozhodně posilou. Nevěšme hlavy, otřepejme se, poučme se a v neděli vlétneme na Jičín.
.
FBS Olomouc – Panthers Praha 5:3 (2:1, 0:1, 3:1) ONLINE STREAM
.
Autor: Gigi