Ženy berou po napínavém utkání dva body!

Druhý zápas v extralize nás čekal soupeř díky kterému mělo utkání trochu speciální příměs. S Elite jsme se pokoušeli minulou sezónu spolupracovat, ale bohužel se ukázalo, že některé věci zkrátka nejsou možné. Za rok nespolupráce se tak vytvořila přátelství, ale i drobné a větší bolítsky, takže to na hřišti (i mimo něj) občas jiskřilo. Někdy úsměvy a někdy něčím méně hezkým.
Do zápasu jsme vstoupili lépe my, když Evu Krauskopfovou při standardní situaci nikdo nepohlídal a Eva si s touto situací poradila výborně. Celou první třetinu se hrál vyrovnaný zápas s tím, že jsme i díky první brance měli mírnou převahu na hokejkách. Pokud jde o fyzickou připravenost, tak jsme příliš nestíhali dobíhat souboje, ale naštěstí toho soupeřky nedokázaly využít. Nicméně postupem času se tento nepoměr začínal projevovat víc a víc a soupeřky nás v některých fázích začaly přehrávat. Zejména pak lajna, kde dominovala Zuzka Hubáčková a nová švédská posila Elite Sara Ryman. Nicméně v této fázi nás podržela Týnka Horňáková, když předvedla několik krásných a několik ošklivých, ale strašně důležitých zákroků :)!img_4273 Třeba doplnit, že na druhé straně se Martina Gécová také činila a zejména z několika brejkových situací jsme mohli zvýšit náskok. Utkání by se tak mimo jiné dalo označit za souboj gólmanek (konec konců vyústilo v nájezdy).
Do třetí třetiny jsme stáhli hru na dvě lajny a věřili, že přidáme na důrazu a okořeníme gólem. Bohužel se stal přesný opak. Nechali jsme švédskou hráčku vyvézt balon a do našeho obranného pásma a pak jsme pro změnu nechali Zuzku Hubáčkovou, aby zavěsila. Oba týmy ještě přidaly a na chvíli to vypadalo, že šťastnějším týmem budeme my, když hráčka soupeře srazila míček za záda vlastní brankářky. Bohužel jsme nezvládly odehrát poslední minuty, jak bylo potřeba a zaslouženě jsme tak obdržely vyrovnávací branku (malý kvíz – kdo myslíte, že asistoval?). Šlo se tedy do prodloužení. V něm byly nebezpečné soupeřky, když si vypracovaly několik šancí, ale ve vzduchu byly cítit nájezdy. Prvních šest nájezdů zůstalo neproměněno, takže následovala „náhlá smrt“. První jela hráčka ELITE a Týnka si na ní pochutnala (stejně jako na předchozích třech). Pak se na středovou čáru postavila Fazi a hala ztichla :) Výborně provedenou kličkou si poradila s Gécovou a bylo rozhodnuto. Holkám chvíli trvalo (stejně tak rozhodčím) než jim došlo, že je konec a můžeme slavit…
Holky je třeba pochválit za velkou bojovnost. Nelze se vyhnout klišé, ale tento zápas rozhodlo srdce a soudržnost týmu. Vítězství jsme doslova urvali a snad jsme již všem ukázali, že nebudeme v soutěži jenom na ozdobu.

Panthers Praha – Elite Praha  3:2pn (1:0, 0:0, 1:2)