Mladší žáci B se soupeřů nezalekli a sezonu zahájili výborným výkonem!

Úvodní turnaj sezóny jsme odehráli v nedalekých Kralupech nad Vltavou. Sestava se skládala i z kluků, kteří před sebou měli vůbec svůj první turnaj, ale byli zde i zkušení hráči.

20160925-mlb-blackangels-bucis-kralupyV prvním zápase proti Blackům jsme už od začátku hráli spíše defenzivně, ale ustáli jsme tlak Blacků skoro celou třetinu. Bohužel jsme pak dostlali gól takzvaný šatňák. Ve druhém poločase tlak Blacků pokračoval, ale naše defenzíva se velmi pěkně držela. Na rozdíl od první půle jsme se v druhé půli dostlali i před branku soupeře ale gól ne a ne spadnout. Nakonec dal druhý gól soupeř.  Ale nedlouho poté jsme konečně branku vstřelili i my. Poté jsme se logicky hrnuli dopředu, ale gól jsme už nedali. Naopak soupeř dal ještě dva góly a zaslouženě vyhrál. Přesto náš výkon nebyl vůbec špatný – dokazuje to i fakt, že jsme s Blackama prohráli nejmenším gólovým rozdílem z celého turnaje.
Ve druhém zápase jsme chtěli navázat na výkon z prvního zápasu. A nejen, že jsme na něj navázali,my jsme ho i několikrát navýšili. Minimálně celou první třetinu jsme byli jasně lepší, měli jsme šance a hráli jsme i dobře do obrany. V první půli jsme ale dali jen jeden gól. Navázat na první půli jsme chtěli i v půli druhé, což se nám opět povedlo a dokonce jsme dali góly dva a měli jsme pohodový třígólový náskok (premiérový gól si v dresu Panthers zapsal Matyáš Kopáček). Ale bohužel jsme polevili a soupeř začal dávat góly jinak bezchybně chytajícímu Tomáši Brabcovi (toho turnaj zastihl v nevídané formě). Poslední vyrovnávací gól jsme jako klasicky obdrželi 5 vteřin před koncem utkání.
Třetí zápas jsme odehráli proti domácímu celku.  K tomuto zápasu lze jen říct, že jsme byli po celou dobu jasně lepší a soupeře pustili jenom k minimu šancí. Potěšující byl fakt, že se v tomto zápase prosadili borci, kteří mnohdy moc gólů nedávají (zmiňme například první hattrick v kariéře Karla Lipovského – hned letěly čepice a gól svátečního střelce Davida Slabého).
Děkuji klukům za celý turnaj a za jejich týmový výkon, určitě se dá na čem stavět. Chce to jenom více pracovat na trénincích a takových výkonů jako dnes bude více. Speciální pochvala je i pro talentovaného gólmana Tomáše Brabce, ze kterého roste skvělý brankář malé výšky.

Panthers Praha B – Black Angels 1:4
Panthers Praha B – Bučis team B 3:3
Panthers Praha B – Kralupy nad Vltavou 8:2

Autor: Dan