Muži poprvé doma a hned výhra

20160924-ma-budejoviceDruhé kolo pro naše Muže znamenalo domácí premiéru v azylové hale na Tatranu a hostili jsme Štíry z Budějovic. Zkušený soupeř se prezentoval aktivní a otevřenou hrou, dosti podobnou té naší a vcelku nám to vyhovovalo, místy se hrálo dokonce nahoru-dolů a utkání bylo fyzicky náročné.

Po vyrovnané a trochu seznamovací první třetině, v jejíž poslední minutě nám zařídil vedení 2:1 Jirka Ptáčník svým projektilem s plochou dráhou letu přišla třetina druhá, kde se tempo hry ještě zvýšilo, přibyly osobní souboje a soupeř začal mít místy převahu, dostali jsme se několikrát do nepříjemného a dlouhého závaru. Všechny jsme ale ustáli, někdy dobrým bráněním, někdy díky skvěle chytajícímu golmanovi, zkušenému Honzovi Borákovi a někdy i díky štěstí nebo neschopnosti jihočeských střelců. Důležité bylo, že nám podařilo proměnit brejkovou situaci a zvýšili na 3:1.

Podobná situace se opakovala i v úvodu třetí části, kdy jsme soupeře nenechali prosadit a naopak vstřelili z brejku klíčový gól na 4:1. Štíři sice ihned zareagovali snížením na 4:2 gólem zpoza branky, ale to už jsme měli zápas daleko více pod kontrolou a soustředili se na jeho závěr. Kontaktní gól přišel dvě minuty před koncem a k dalšímu zvratu již nedošlo a tak jsme z prvního domácího utkání vytěžili plný počet bodů a na pár desítek minut vedli tabulku soutěže.

2. kolo Národní ligy – západ: Panthers Praha – FBC Štíři České Budějovice 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) online