Dorost B začal sezonu kanonádou!

Prvním turnajem v Kunraticích zahájil sezónu rezervní tým dorostenců. Síly jsme změřili se sokolskými týmy z Rudné a Dobříše.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rudná byla díky předzápasovým informacím, které jsme měli, pasována na favorita zápasu, ne-li celé ligy. Náš z poloviny nově složený tým s novým gólmanem, který ještě loni nastupoval v poli, tak na začátek dostal ostrou prověrku. Zápas probíhal velmi vyrovnaně s šancemi na obou stranách a do vedení se dostali chlapci z Rudné. Nicméně do konce první třetiny se nám skóre podařilo otočit a vytvořit pohodlný dvougólový náskok. Trpělivou a důraznou obranou se nám dařilo brzdit soupeřovy útoky již v zárodku a také jsme leckdy sbírali balónky již v jejich rozehrávce, díky dobrému napadání. Toto byl klíč k úspěchu v celém zápase, neboť jsme měli většinou balónek na hokejkách a  mohli jsme tvořit hru. Výsledkem byla vcelku snadná výhra 8:2, kde za zmínku stojí čtyři góly Jirky Wolajnyka z rubriky jedovatých žihadel do víka.

Utkání s Dobříší mělo být snadnější, už jen z toho důvodu, že soupeř měl na paměti loňské odstrašující debakly, které jsme jim uštědřili. Opak byl pravdou. Sice jsme měli více ze hry my, ale soupeř byl mnohem nebezpečnější a i přes velké množství šancí jsme po první třetině hájili hubené vedení 3:1. Dobříš nám dělala problémy svými rychlými průchody po mantinelu i středem hřiště a větrala často sněhově bílé rukavice gólmana Chocholy. I přes problémy v obraně jsme dali nějaké ty góly a dovedli utkání do vítězného konce, s výsledkem 7:3.

Až na občas skřípající obrannou činnost, zaslouží celý tým pochvalu a především brankář Chochola, který na svém prvním turnaji dělal čest půjčenému dresu od svého učitele Jakuba Korába.

Panthers Praha – Sokol Rudná 8:2
Panthers Praha – Sokol Dobříš 7:3

Autor: Jirka