Cesta do Jičína a zase zpět aneb osm statečných juniorek!

Celý příběh vlastně začal již v pátek večer, když se trenérovi na mobilu objevilo neznámé číslo. Na druhé straně se ozval trenér Chomutova, že Elite není schopno dát dohromady tým (překvapení?) a že jestli bychom mohli zápas s nimi odehrát jindy v Praze, protože je to pro ně pořád lepší než jet do Jičína na jeden zápas. Po domluvě s holkami jsme se rozhodli, že je to rozumné řešení a že Chomutovu vyjdeme vstříc.

panthersjicin6Bohužel jsme si tím, ale trochu zavařili, protože nám na pomoc nepřijely holky ze Strašecího, kterým se logicky také nechtělo na jeden zápas do Jičína.
Nakonec tedy vyjelo na cestu sedm statečných do pole a brankářka, která chytá, ať si doktor říká co chce. V Jičíně jsme nejprve potkali sympatického vrátného, který nám vyčetl, že jsme z Prahy a  proto se nepřezouváme (že jsme nemohli vědět, že máme, jsme ho zkrátka nepřesvědčili). Poté se však ukázalo, že byl jenom smutný a chtěl si s někým popovídat, i když zvolil poměrně nevhodnou formu.
A šlo se do zápasu. Soupeřek bylo mnoho (12 do pole) a to se ukázalo jako jejich největší výhoda. Nás totiž bylo šest a půl, jelikož hrdinka zápasu Lucka přijela silně nachlazená a vždy se nezapomněla omluvit, že střídá tak často (mezi záchvaty kašle). Holky bojovaly, dřely a nedávaly svou kůži nadarmo, ale bohužel to nestačilo. Nestíhali jsme přistupovat k hráčkám a naše pokusy o útok byly bohužel až příliš blízko popisu zoufalé. Soupeřky pomalu navyšovaly skóre a nám se alespoň dvakrát podařilo rozvlnit síťku za zády gólmanky soupeřek.
Holky je potřeba pochválit za přístup k zápasu a za to, že se snažily hrát nový (pro většinu) systém  a zejména ve druhé a třetí třetině se jim to už začínalo dařit. Co nás naopak brzdilo byla velice špatná rozehrávka, kdy minimálně třetina našich nahrávek se se zemí jen tak letmo seznámila. To se pak útoky zakládají těžko.
Soupeřky ale nebyly o tolik lepší a kdybychom přijely v deseti hráčkách do pole a zlepšily rozehrávku, tak bychom mohly pomýšlet i na výhru. Takto z toho byla zbytečně vysoká prohra. Ale nevadí. Víme, že na to máme a že se budeme zlepšovat!
Na závěr díky rodičům, kteří přijeli (respektive nás přivezli) a sympaticky během zápasu podporovali.
Panthers Praha – FbK Jičín 2:9 (0:3, 1:4, 1:2) ONLINE