Muži ze Dvora s bodem po nájezdech

20160918-ma-kraluv-dvurPrvní ligové kolo nás zavedlo k jednomu pro nás známých soupeřů – do nedalekého Králova Dvora, tedy do pro většinu našeho týmu dlouhou dobu nezvyklé role nováčka proti favoritovi.

Utkání začalo celkem opatrně a chvilku nám trvalo, než jsme se přesvědčili, že to půjde. Soupeř byl většinu času na míčku, žádné velké šance nebyly ani na jedné straně a domácí celkem často ztráceli při rozehrávce míček, ale žádnou rozumnou šanci jsme nevyužili. Naopak soupeř přidal jeden gól v první periodě a druhý zkraje té druhé. Nepomohla nám ani přesilová hra a snížení přišlo přesně v polovině zápasu z hole dnes nadprůměrně hrajícího drobečka Petra Kölbla.

Až třetí třetina přinesla zvýšení tempa hry, více šancí – no prostě toho, kvůli čemu diváci přišli. Nejprve Veverka povedenou střelou zařídil vyrovnání, následně pak horké chvilky pro náš tým Jirka Krůšek, který se nechal hloupě vyloučit za zbytečný faul, při němž unikající Petrmichl přistál na naší střídačce. Nejprve Petr Duchek místo tutovky nastřelil břevno a z následné akce jsme šli poprvé do vedení zásluhou Lubenského. Vyrovnání zařídil Nathan Kračunov, když proběhl našeho obránce a i přes jeho veškerou snahu zakončil. To už se ale trochu míchalo sestavou a nebylo tedy divu, že nám dočasně převelený obránce David Polcar díky svému důrazu vrátil vedení. Chvíli poté ale domácí vyrovnali opět povedenou střelou z dálky.

Ani jeden tým nechtěl hrát prodloužení a po trochu pro nás nepříjemném rozhodnutí (faulu na unikajícího hráče, který nejspíše zahrál vysokou) se jelo trestné střílení. To ale Duchek zahodil a tak jsme měli možnost opět dát gól v oslabení. Tentokrát nás ale soupeř sevřel pevněji a byli jsme rádi, že jsme neinkasovali a to ani v úvodu prodloužení, kam se část trestu přenesla. Prodloužení ale rozhodnutí nepřineslo a přišly na řadu nájezdy, kde jsme se tedy moc nepředvedl, zato soupeř proměnil všechny tři a tak na našeho benjamínka ani nedošlo.

Bod ze zápasu s favoritem je cenný, ale je důležité, že jsme dokázali odehrát vyrovnané utkání bez nějakého výraznějšího výpadku či chyby, bez trenéra a bez věcí, které do zápasu nepatří – naopak naše chování bylo oproti minulému pohárovému utkání příjemným překvapením a kdybychom měli trochu více štěstíčka nebo pohotovosti v zakončení, mohlo být bodů více.

1. kolo Národní ligy – západ: T.B.C. Králův Dvůr – Panthers Praha 5:4pp (1:0, 1:1, 2:3) online