Dorostenky a jejich nepovedený vstup do sezóny

Dorostenky nastoupili k prvnímu turnaji v domácí hale na Radlicích. Oproti minulé sezóně jsem se sešli ve skoro až neuvěřitelném počtu 15 hráček (z toho jedna brankářka a jedna „hráčka-brankářka). Měli jsme několik nováčků (ať už starších žákyň, které poprvé nastupovaly za dorostenky, tak i dorostenky, které nastoupily ke svým prvním zápasům vůbec). Do turnaje jsme tak vstupovali s očekáváním, ale i trochu se strachem.

 První zápas nás čekaly Kralupy, které nastoupily v šesti hráčkách v poli a tomu přizpůsobily i svou hru. Trpělivě čekaly na naše chyby a hrozily rychlými brejky. My jsme se naopak snažili hrát1
aktivně a napadat rozehrávku soupeřek. Do zápasu jsme vstoupili dobře a brzy jsme vedli 2:0. Pak jsme ale dostali nešťastný vlastní gól, který znamenal začátek našeho konce. Chyby v rozehrávce se začaly hromadit a pouštěly soupeřky do nebezpečných brejků, kterých začaly využívat. Bohužel jsme nebyli schopni si připravit nadějnou šanci. Nervozita ovládla vše.
Další zápasy byly velice podobné. Hráli jsme do připravené obrany, ze které nám soupeřky hrozily brejky. Nám pak chyběl pohyb bez balonku a agresivnější pojetí hry při napadání. Přistupovali jsme k hráčkám pozdě a až nepříjemně často jsme do soubojů chodili na baletku – jednou rukou bez důrazu. Klid na hokejky se nám nevrátil a tak jsme ani v útoku nebyli příliš nebezpeční a když už jsme si vypracovali dobrou šanci, tak jsme je nedokázali využít.
Abychom ale zakončili pozitivně. Pořád je třeba brát v potaz, že víc jak polovina kádru jsou starší žákyně a dvě dorostenky hrály své úplně první  zápasy. Je před námi spousta práce, ale pokud budeme přistupovat k tréninkům zodpovědně a pracovat na sobě, tak se výsledky dostaví rychleji než bychom si mohli myslet.

Na úplný závěr vyzdvihněme výkon Denisy Vajdlové, která hrála prostě skvěle! Také Jana Reitmajerová se v bráně předvedla jako jistá strážkyně svatyně a pomalu, ale jistě nám roste vynikající brankářka.

Panthers Praha vs. Kralupy n/V 3:5
Panthers Praha vs. Kutná Hora 0:3
Panthers Praha vs. TJ SKV 1:2