Muži C otevřeli sezonu milníkem

20160917-mc-dobris-a-athleticsPrvní z dospělých týmů, kdo načal letošní sezonu, byla naše druhá mužská rezerva, tedy C tým, který je naplněn zkušenými borci a harcovníky. Na jednoho z nich čekala milá povinnost a sice získat jubilejní 500. kanadský bod za Panthers.

Úvodní utkání s celkem z Dobříše začalo z naší strany velmi špatně a nebyli jsme schopni hrát rozumně a konkurenceschopně, byli jsme pomalí a neschopní a strašně málo nebezpeční a z toho těžil soupeř, který byl na koni a jeho jednoduchá hra a vysoká produktivita spolu se střeleckým štěstím pro nás znamenala problém. Naštěstí jsme ho k více šancím nepustili a i s naší bídnou produktivitou drželi krok a na každý gól rychle našli odpověď. Až teprve v poslední minutě druhé části jsme se poprvé ujali vedení, konkrétně 5:4 a zcela pak přebrali otěže zápasu a ve třetí třetině si vynahradili střeleckou smůlu a laxnost, která vstup do zápasu provázela a vyhráli jí 7:0, celkově tedy 12:4, kdy soupeř si za svou předvedenou hru po většinu zápasu takový výsledek sice nezasloužil, ale prostě utkání se zlomilo a nám to tam napadalo :-)

Druhý zápas byl se starým známým týmem Athletics B, který tvoří také ponejvíce zkušenější hráči, než mladíci, kteří ale chtěli dostát svému jménu a tak přijeli ve velice atletické sestavě 6+1 vytrvalců, takže utkání to trochu poznamenalo, zvláště, když to byl také jejich druhý zápas, ale všechna čest a klobouk dolů před jejich výkonem, naše hubené vedení 3:0 v úvodu třetí třetiny stihnul ještě dvakrát korigovat Fencík, takže si odvážíme druhou, těsnou, ale přesto, výhru.

Úvodní kola bývají specifická a toto nebylo výjimkou, opět jsme si ukázali, že nejsme nejmladší, ale dokud je chuť, tak jde hrát. Také jsme se přesvědčili, že máme tým složený s potenciálních trenérů, jejichž talent byl přehlédnut a díky tomu nebyl nikdy naplno využit, což je škoda :-) A rozhodně se nebojíme o svých názorech mluvit a debatovat o nich.

David Ghali nakonec svůj pětistý kanadský bod získal, podle zápisu již asistencí na první gól, ale my všichni víme, že to bylo jinak a dosáhl jej až asistencí na branku Kuby Kurnase na 7:4. Jak se ale říká, body leží na zemi a stačí chuť je zvednout, takže přidal ještě další body na aktuálních úctyhodných 505 bodů :-)

Panthers Praha C – TJ Sokol Dobříš 12:4 (1:2, 4:2, 7:0)

Athletics Praha B – Panthers Praha C 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)