Marek Máčala: ,,Není důležité vyhrát, ale dobře u toho vypadat!“

Sépiáci už v neděli započnou svou premiérovou cestou ligovou soutěží a nám se na tréninku podařilo odchytit jedničku týmu, osmnáctiletého Marka Máčalu!

Marku, už se to blíží! Sépiáci v lize, je to jako malý dětský sen, který se už v neděli stane skutečností, těšíš se?

Budu upřímný, je to pro mě skoro jako milník v kariéře! :-) Hrát s kluky za vlastní tým, který ještě vloni objížděl maximálně neligové turnaje někde v Krkonoších je paráda, těším se jako malá holka!

Jak se vůbec kluk do brány takového kalibru jako je Tvoje maličkost dostala do Sépiáků? Od Tvých rodičů a extrenéra Jarmila Ptáčka víme, že jsi byl kvůli častému výskytu syndromu agresora odfiltrován do klece (kde zase dle zkušeností řádíš dál #PrayForKanonyri), šlo to pak s managementem týmu ráz na ráz, nebo se dlouho dojednávaly podmínky smlouvy?

Dal jsem se jednou před nějakým turnajem ještě v dorostu do řeči s lidmi, co plánovali odreagování na menším turnaji v Modřanech a potřebovali gólmana, no a pak už to šlo ráz na ráz. :-) Dojednat smlouvu bylo rychlé a bezproblémové, částka také souhlasila a od té doby jsem prakticky všude, kam se naše barvy hnou. Do brány jsem se zakopal proto, že jsme přišli na to, že koncentrovat všechnu agresivitu je ideální na jednom místě a ne různě po mantinelech, tak se může stát, že mi tam občas ujedou nervíky, jako při památném turnaji v Kladně, kde to budu mít jako rodilý Pražák vždy těžké. :-)

Teď k samotnému důvodu našeho povídání – po několika letech jsi zradil všechny své kamarády (že jich tedy mnoho není) a postupně jsi se zbavil svého legendárního oranžového vybavení, které Ti vyneslo populární přezdívku Popelář (mimochodem, stále jsou v nabídce brankářské kalhoty za 1700 korun, v případě zájmu nás kontaktujte) a zakoupil sis výstroj zcela novou, ne nepodobnou té staré. Je to citelný krok vpřed co se týče tvého veledůležitého komfortu při polehávání kolem velkého brankoviště, nebo jsi prostě chtěl změnu?

Samozřejmě je důležitým důvodem potřeba změny kvůli upadajícímu komfortu, ale upřímně je tím hlavním podnětem fakt, že ve florbale razím tzv. princeznovskou filozofii „není důležité vyhrát, ale dobře u toho vypadat“. A upřímně, taková hezká profilovka ze zákroku vydá za stovky vyhraných zápasů!

Hodně se mezi gólmany traduje hláška, že každá část výstroje Tvou součástí, souhlasíš s tím tvrzením, nebo je to jen další důvod, proč nedáváš své věci vyprat?

S tímto tvrzením si dovolím nesouhlasit – starou výstroj jsem pravidelně pral a na každém tréninku tak voněl jako fialka (pozn. red.: z vícera zdrojů je dokázaná mylnost tohoto tvrzení). Jediné, co mohlo potrápit čichové receptory, byl občasný závan mých rukavic, které ale v současné době leží bezpečně uloženy pod Temelínem.

V neděli Vás čekají dva ne tak úplně neznámí soupeři – Kolín a Poděbrady. Zatímco první jmenovaní se stejně jako jeden ze Sépiáků účastnili Jarda Cupu v Kutné Hoře a shodně dosáhli na čtvrtfinále, Poděbrady se několik let zpátky ukázaly v přátelském zápase s Panterským Céčkem a odvezly si výprask 1:17, jak hodnotíš sílu obou soků? Myslíš že máte na to je porazit, nebo je zničíte klasickým výsledkem 3:2?

Pokud to budu brát ze svého pohledu, tak hlavně záleží na tom, jak dobře se vyspím, protože od kvalitní regenerace v posteli se většinou odvíjí moje celodenní (ne)fungování jak ve škole, tak na zápasech. Pokud budu krásně odpočatý, tak si nemyslím, že bych za sebe pustil víc jak tři fíky, to už pak záleží na tom, co kluci předvedou v útoku. Nemyslím si, že by v tomhle dvojzápase byl někdo favoritem, hlavně když my ani Kolín prakticky nevíme, do čeho jdeme, ale pevně věřím, že oba soupeře uběháme a pojedeme domů s šesti body!

Co si slibuješ od nadcházející sezony? Málem sis na míček sáhnul v Národní lize a i pár dalších kluků by si asi mohlo šťouchnout někde výš, myslíš že máte na to udělat v devítce trochu průvan?

Řekl bych, že si jdeme pro postup, ale na to je asi ještě brzo… Rozhodně nehodláme hrát druhé housle a každá ztráta pro nás bude zklamáním, pár kluků už mužskou soutěž okusilo a nevedli si tam špatně (víceméně) a hodně jsme se toho naučili na turnajích v Liberci a ve Rtyni, takže to s námi nikdo nebude mít jednoduché! V Národní lize jsem jeden zápas úspěšně zahříval lavičku a program s mým jménem mám dodnes zarámovaný nad polštářem. :-)

Nebudeme si nic nalhávat, devátou ligu sledují jen opravdoví fajnšmekři a příbuzní, někteří zamíří i v neděli do Berouna, chtěl bys něco vzkázat buď jim, nebo i třeba těm, co se občas podívají na náš Facebook?

Věřím že budeme svěží vítr a na náš florbal se bude občas dát i koukat, tak fanoušci a náhodní diváci, pokud tomu tak nebude, vydržte to s námi, je nám skoro všem pod dvacet, my se to ještě naučíme. :-) Pokud nám občas necháte palec nahoru na Facebooku, zlobit se vůbec nebudeme, oceníte tak naší práci! :-)

Neděle 17.09.2017 | 1. kolo | Sport Eden Beroun
14:50 Sépiáci – Snipers Poděbrady | online
17:10 Sépiáci – Sport Kolín | online