Muži se v Jaroměři rozloučili s Pohárem

Utkání 3. kola Poháru České pojišťovny se konalo už v pátek na půdě soupeře z Národní ligy – Sokola Jaroměř. A náš tým mužů ho prohrál a to po právu a nyní si shrňme seznam důvodů a výmluv – řazeno chronologicky.

Čas utkání – hrálo se v pátek večer, protože nás o to soupeř požádal s tím, že jinak nemá halu. Vyšli jsme mu vstříc a tak nás čekala nepříjemná cesta rozpáleným odpolednem kolonami s ostatními chataři, chalupáři a zahrádkáři. Někteří řidiči toto podcenili a přijeli na místo jen několik minut před zápasem.

Povrch – i když nás naše Ženy varovaly, že je to past, nic jsme jich nedbali, ale (jak to tak bývá), měly pravdu. Povrch v hale prostě našemu technicky vyspělému a profesorskému florbalu bez pohybu a improvizace neseděl a naše čekání, že se to změní, bylo marné. Útěchou může být, že to bylo objektivní, protože hráčům Jaroměře se děly podobné nepříjemnosti a to jsou tam prosím doma.

Rozhodčí – no moc jim to nešlo, hlavně v první třetině, to to ale nešlo i nám a soupeři taky nic moc, kromě dvou námi darovaných branek, pak už to bylo lepší, ale i když jsme si to moc přáli a byli pak hodnější, pořád si pískali svojí a na nás jakoby nebrali ohledy.

Soupeř – hrál svojí hru a my jsme se divili místo toho, abychom dělali totéž. Hlavně proti očekávání některých našich hráčů hráli aktivně, přistupovali k našim váhajícím postavám a co bylo nejhorší – nechtěli se nechat porazit. To bylo něco, na co nejsme zvyklí a pořád asi věříme, že se to zase vrátí do normálu. Jinak bychom totiž museli začít hrát o dost lépe.

My sami – na stavbě je potřeba hodně dělníků a pár inženýrů, pokud je poměr naopak, tak se sice vymyslí víc nápadů a často je to i větší zábava, ale moc se toho neudělá, natožpak, když se nedaří. Pokud bude každý mít potřebu se ke všemu vyjadřovat a polemizovat s názorem druhého a tím se soustředit na věci, které můžeme ovlivnit jen málo, tak pak nezbyde čas a síla na to, co změnit můžeme. A zas tak dobří bohužel nejsme, aby to stačilo, to jsme si dnes snad uvědomili a snad nám to teď alespoň vydrží pár kol, než se zase namyslíme a zapomeneme, co z nás dělá silný tým a co nás sráží. Vždy jsme to zaprvé my sami a až pak body viz výše. Pokud to bylo jako poučení málo, tak není problém, čeká nás řada soupeřů, kteří se těší na to, jak nás poučí a vyškolí na deset dalších způsobů.

Vyloučení – netřeba psát, že zbytečná a nevynucená…

3. kolo Poháru České pojišťovny: TJ Sokol Jaroměř – Panthers Praha 4:3 (2:0, 2:2, 0:1) online

20160909-ma-pohar-jaromer