Ženy zvítězily v Pohárové skupině

20160904 Wa Pohar skupinaJako první se do nového soutěžního ročníku pustily naše Ženy, které mimo jiné pokřtily naše pořádání na Tatranu, který letos bude našim domovem pro všechna domácí utkání Mužů a Žen A.
V poháru je čekaly „papírově“ slabší soupeřky, takže cíle byly předem jasné. Souhrou několika nešťastných náhod a shod nebyla naše soupiska v optimální podobě a tak jsme hráli na pouhé dvě lajny, což zaskočilo nejen soupeřky, ale i nás :)
Jako první nás čekaly čarodějky z Prahy 10, které se probojovaly do 1. ligy a určitě mají ambice se v ní ukázat v co možná nejlepším světle. Soupeřky k nám měly respekt, který se však pozvolna vytrácel, jelikož naše dámy si povětšinou vzaly nové zbraně, které ale ještě neměly hotovou kalibraci a tak přesnost našich nahrávek a střel byla slušně řečeno špatná. Zápas to nebyl příliš pohledný, ale ze hry jsme měli o něco více my. Jak se ve sportovní řeči praví, utrpěli jsme výhru 2:0.
Mezi zápasy jsme doplnili energii a do druhého zápasu už jsme šli s větší pokorou, ale také s větším nasazením. Zároveň nám „přál los“, protože se proti nám postavily hráčky Soběslavi, na kterou prostě umíme a navíc jim chyběla nejlepší hráčka. Holky se chytly a pěkně si zastřílely (především Kristýna a Nela, jen s tím rozdílem, že Týnka dala čtyři branky a Nela jednu při minimálně stejném počtu střel – a to ještě Týnce trochu křivdíme ;)
Druhý den jsme si zavzpomínali na staré dobré časy, kdy jsme hráli 2. ligu žen. Sraz v osm ráno už jsme dlouho neměli a tak ranní pohled na náš tým příliš naděje na dobrý výsledek neposkytoval (ano především ti trenéři vypadali jako právě probuzené zombie). Nicméně zdání většinou klame a tak jsme se na Plzeň vrhli jako kdyby ty nebožky mohly za to utrpení, které jsme prožili během soustředění :)
Posledním soupeřem nám byly dámy ze Rtyně, kterou znají především naši kluci a kteří byli skoro v šoku, jak je možné, že Rtyně má ženský tým, a kde tedy ty holky byly, když tam byli na návštěvě. Soupeřky měly být třešničkou na našem pohárovém dortu. První třetina se však spíš zařadí do kategorie sdílená noční můra Jenči a Gigiho. Ke konci si už jenom kluci trenérští losovali kdo bude ten, který o pauze ohluší halu naštvaným jekem. Padlo to na Jenču, který je v tom navíc velice dobrý. Do ztichlé haly se tak opíral jeho hlas, který měl jediný úkol. Mentálně profackovat holky, aby se probraly a uvědomily si, že opravdu hrají strašně a že to opravdu není legrace. Zaplať ďábel to zabralo a holky nasypaly soupeřkám sedm branek během jedné třetiny a mohly jít s klidem do šaten. Za zmínku ještě stojí hattrick, který v tomto zápase dala Nela Škopánová (jinak bodově zářily Petra Šusterová 2+10 a Týnka Lochmannová 11+0, které vedou kanadské bodování celého Poháru). Především proto, že v minulých zápasech měla šancí jako Ptáčník soubojů, ale s proměňováním to bylo smutné. Nela však nelenila a o přestávkách střelu pilovala, což v posledním zápase přineslo ovoce :)
V příštím kole nás čeká trochu pikantní souboj, protože narazíme na Tatran Střešovice, s kterým jsme si vyměnili místo v Extralize. Hrát se bude mezi 12.09. a 04.10.
.
Panthers Praha – DDM Praha 10 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) ONLINE
Panthers Praha – Florbal Soběslav 9:0 (2:0, 4:0, 3:0) ONLINE
Panthers Praha – FBC Plzeň 9:1 (3:1, 2:0, 4:0) ONLINE
Panthers Praha – Orel Rtyně v Podkrkonoší 12:1 (2:1, 7:0, 3:0) ONLINE