Muži postupují v Poháru přes Bučis Team

20160904 Ma Pohar BučisPrvní zářijová neděle odstartovala další ročník Poháru.

Po dlouhých letech jsme přeskočili základní skupinu a ke smutků kluků z rezervních týmů šli rovnou do druhého kola. Soupeřem nám měl být pražský Bučis Team. Ačkoliv se s tímto týmem pravidelně již několik let potkáváme v mládežnických soutěžích, pro dospělé týmy to byla premiéra. Několik hráčů na obou stranách ale zkušenosti měly a tak to nebyla úplná neznámá a samozřejmě i trenéři naše borce naléhali, aby soupeře nepodcenili. Těžko však říct, co se stalo, zda to bylo podcenění, či momentální ztráta formy a nebo to byla klasická hra na #hrajujentocojepotřeba, na každý pád to nebylo pro příchozí diváky žádné pokoukání, ani brankové hody.

Kluci z Bučisu byli dle očekávání šikovní a hráli na rozdíl od nás aktivně a v nasazení jsme se s nimi nemohli měřit. Po chvíli opatrné hry a samozřejmě po jejich vedoucím gólu začali mít někteří naši hráči ambice vyučovat technické dovednosti, ale místo toho jsme spíše mladíkům ukázali, že se dá zápas vyhrát i při rekordním počtu ztracených balonů za zápas. Zkušenost a rozvaha byla tedy naší hlavní a skoro jedinou zbraní, kterou jsme využili na maximum a o fous to stačilo. V důrazu s nám soupeř vyrovnal až na pár výjimek, které ale byly hodně vidět a tak mohlo utkání působit dojmem, že je tvrdé zbytečně.

Pozitivní je, že jsme dokázali odehrát zápas v nekompletní sestavě, že jsme zapojili hráče z kategorie junioři i veteráni, že se složení pětic několikrát změnilo, že nás neopouští sebevědomí a humor a že se nikomu nic nestalo. Florbalově jsme se moc nepředvedli a k naší ideální hře jsme spočítali, že nám chybí asi tak něco mezi 40 – 60 %. Strašně moc ztracených balonů, hlavně při zbytečných individuálních akcích, málo kombinace a když už, tak pomalu a velmi nepřesně.

Další kolo budeme hrát nejspíše s Jaroměří, termín bude doplněn.

2. kolo Poháru České pojišťovny: FC Bučis Team – Panthers Praha 2:6 (2:3, 0:1, 0:2) online