Czech Open 2016

Letošní turnaj Czech Open nás posunul zase o kousek dál a my Vám nyní nabízíme krátké shrnutí.

Junioři

juniMladíci, kteří v loňském ročníku uhráli zatím historicky nejlepší umístění – skončili až ve 1/4 finále, kde je vyřadil Chodov, měli za cíl svou pouť v roli černého koně zopakovat. Paradoxně jim k tomu měla pomoci i těžká skupina, kde sice nenarazili na žádný severský celek, ale zato hned dvě favorizovaná jména z domácí scény (Tatran a Bohemians) doplněné ještě týmem z Rožnova pod Radhoštěm. Ve skupině sice nezískali ani bod, ale vyrovnané výsledky – s Tatranem 1:4, s Rožnovem 3:4 a s Bohemkou 2:3 dávaly naději právě do vyřazovacích bojů. Ovšem nestalo se tak a náš tým neprošel přes první kolo pavouka a se Sokolem Pardubice prohrál 2:6 a celkově tedy lze výkon a působení na turnaji hodnotit jako nepovedené. Trenéři mají před sebou ještě mnoho práce s budováním juniorského, ale hlavně dorosteneckého týmu a soustředění nás doufejme zase posune dál.

Ženy

zenyNáš ženský tým pojal letošní ročník Czech Open logicky jako hlavní herní část přípravy na následující extraligovou sezonu. Trenéři měli nelehký úkol poskládat k sobě pětice, kde bylo nezvykle mnoho nových tváří, které se právě měly vyzkoušet na sezonu a kromě toho měli na starost sledování dalších hráček, které na turnaji nastupovaly za jiný tým. Celkem tedy 16 hráček a dvě brankářky prošly nejprve bez větších problémů základní skupinou, kdy dvakrát rozdávaly brankové příděly slabším celkům (Písek a italská L’Aquila) a s finským týmem FirgK se rozešly smírně 1:1.

Paradoxem turnaje pak bylo, že v případě postupu z jiného, než prvního místa, by naše hráčky šly možná snazší větví pavouka, ale na to se nehraje a prohrát jen tak náhodou zápas… to se přece nedělá :-) Každopádně úspěchem byla výhra 2:0 nad jedním z týmů Herbadentu, kde byly nejen hráčské legendy, ale i aktivní hráčky současného pražského týmu a také naše bývalá spoluhráčka Nikola Šrámková. V 1/8 finále pak náš tým ve vyrovnaném souboji padl těsně 1:2 se švýcarským týmem Hanky Lackové Hot Chilis Rümlang-Regensdorf.

Muži

Největší očekávání byla již tradičně pak upřena k mužskému týmu, který má za sebou snovou sezonu a nutně potřeboval nějakou prověrku svého sebevědomí. Tu samozřejmě nepřinesla základní skupina, kde skončili po průměrných výkonech na prvním místě se skóre 26:3 a šlo se do play-off. Tam je nejprve čekal ligový soupeř našeho B týmu FT Sokol Břevnov, který svým ohromným nasazením a aktivitou dokázal naše sebevědomí a jistotu přibrzdit (v poločase 2:2), ale na postup to nestačilo (celkově 5:2). Následovalo 1/16 finále a jeden z finských výběrů KJR , který svou pohlednou hrou budil respekt, ale utkání jsme skvěle zvládli po taktické stránce a zvítězili jsme překvapivě hladce 3:0. Dalším soupeřem už měl být favorizovaný Chomutov, jeden z předních účastníků Národní ligy, který zaručoval aktivní florbal a atraktivní podívanou, navíc okořeněný účastí našeho bývalého spoluhráče Karla Klímy. Byla to pravda a zápas byl velmi rychlý a důrazný, s rychlými kombinacemi na obou stranách a také s výraznými brankářskými zákroky. Dvakrát šel do vedení soupeř, ale pokaždé jsme jeho náskok srovnali a šlo se do nájezdů, kde stejně jako ve hře oba brankáři předčili své soupeře a jediný úspěšný pokus zaznamenal náš obránce Jakub Rybka a celý tým slavil historický úspěch – postup do 1/4 finále turnaje.

muziTam jsme narazili na další finský výběr Fousek Team, který byl už lehce nad naše možnosti i síly, utkání se hrálo již 2x 20 minut a byl to ten den již čtvrtý zápas. Na našich borcích však nebyla únava příliš znát a byla naopak vidět obrovská chuť bojovat a urvat pro sebe a pro klub medaili z největšího florbalového turnaje na světě. Po většinu zápasu se jim to dařilo a finským borcům byli vyrovnaným soupeřem fyzicky, technicky, takticky a samozřejmě i v na obou stranách oblíbených osobních soubojích. Švédští rozhodčí hru nechávali plynout a taky se všichni mohli dostatečně vyřádit a zaplať pán Bůh se nikomu až na drobné škrábance nic nestalo. Tlak za stavu 2:3 pro soupeře jsme ale ve vyrovnání nepřetavili a následně ještě dvakrát inkasovali do prázdné klece, takže výsledek 2:6 je trochu horší, než by musel být, ale na to se nehraje – odehráli jsme výborný turnaj, posunuly naše mety, jak týmové tak individuální a dobře se připravili na nadcházející náročnou sezonu v Národní lize.

Děkujeme všem fanouškům a podporovatelům za přízeň a podporu v hledišti i na síti, vážíme si jí a žene nás k lepším výkonům!