RETRO turnaj a setkání pamětníků

V sobotu 18. června se na počest 10 let výročí sloučení Panthers a Thunder Balls a zároveň založení ženského týmu uskutečnil dlouho připravovaný RETRO turnaj a setkání pamětníků, bývalých hráčů, osobností a legend klubu.

Celkem se sešlo přes 50 neaktivních a 30 aktivních a služebně starých členů a k tomu dalších cca 15 nemluvňat, batolat, předškoláků a nenarozených dětí, přímých potomků některých z nich. Dalších skoro 80 členů se z akce z různých důvodů omluvilo a dalších několik desítek se neozvalo nebo se nám nepodařilo je zkontaktovat, takže účast byla výborná.

20160618 RETRO ThunderAkce měla jednoznačně společenský charakter, sedělo se, povídalo se a vzpomínalo, jedlo a pilo se celý den a samozřejmě pro velkou část zejména pánského osazenstva byla neméně důležitá i sportovní část akce, tedy RETRO turnaj.

Sestavilo se celkem 6 týmů, které byly sestavené na historických půdorysech a hrála se tabulka každý s s každým. Samozřejmostí byly RETRO dresy a nezapomněli jsme ani na RETRO rozhodčí, kteří pískali v dobových Jadberg trikách a podle RETRO pravidel – oprášili jsme dříve stěžejní florbalovou dovednost – tedy nahrávku brankáři.

20160618 RETRO mužiSportovně tedy jednoznačně turnaji dominovali RETRO dorostenci, kteří přesvědčivě vyhráli všechny zápasy. Aby taky ne, když se jednalo o tým hráčů ročníku 1989 a 1990, kde nastoupili celkem čtyři hráči současného A týmu mužů!

Na druhém místě se pak umístil tým RETRO THUNDER, což byla téměř kompletní sestava tehdejší bláznivě partičky, co se před 10 lety stala Pantery a připomněla všem, jak vypadá urputný florbal po psím způsobu ve veteránském balení.

20160618 RETRO žáci a LOSTTřetí místo pak obsadili RETRO muži – tedy parta zakládajících členů klubu, kteří před 19 lety zahajovali první sezonu a ukázali, že mají pořád odehráno více než někteří jiní natrénováno a že to tam prostě pořád je. Veteránská soutěž se tedy má na co těšit :-)

Čtvrté místo pak pro sebe uchvátilo jen díky horšímu skóre dravé mládí, tedy spojený tým RETRO žáků (ročníků 1991 – 1995) a LOST GENERATION, tedy tzv. Petrželovy děti (ročníky 1996 a mladší).

20160618 RETRO FTYMPáté místo uhrál F-TÝM, což tedy není RETRO tým, ale požádal o výjimku a ta mu byla pořadatelem udělena. Jedná se o tým složený z bývalých hráčů Dorostu a Juniorů B kolem roku 2012.

20160618 RETRO juniořiNo a na šestém místě skončil RETRO tým juniorů, ročníky 1986 a 1987, kteří doplatili na úzká kádr a historicky špatnou morálku a docházku svých spoluhráčů, takže ač osa týmu patří k pilířům dnešních Mužů C, v kvalitní RETRO konkurenci to tentokrát nestačilo.

Turnaj zpestřily také dva zápasy ženské kategorie, kde se sešly hráčky z původních i současných Panterek, holky z Lhokama a hosté a oslavili tak desetiletou pouť Panterek od prvních krůčků až do Extraligy.

Děkujeme všem za účast, podporu, pomoc – moc rádi jsme Vás všechny viděli a společně oslavili kulaté výročí a doufáme, že jsme společně dali vzniknout tradici, která se bude každoročně opakovat.

20160618 RETRO ženy