Dorostenci odehráli poslední dvě kola na Jedenáctce.

S jistotou postupu v kapse, jsme odehráli poslední dvě letošní kola a uzavřeli tak veleúspěšnou sezónu 2015/2016. Soupeřem nám byla na prvním místě nacházející se rezerva Chodova a třetí tým tabulky z Kobylis. Nominace byla omezena absencí celého druhého, tradičně efektivního, útoku Marhefka –Toms – Najvárek. Z kuloáru se k trenérům dos13140581_10201546867589265_557329318_ntalo, že Najvárek odmítl hrát bez svého dvojčete Tomse, který absentoval stejně jako Marhefka pro zranění, a tak odcestoval na výměnný pobyt do Německa.

V prvním zápase jsme chtěli oplatit Chodovu porážku z domácího kluziště (5:7) a pokusit se zabojovat o první pozici v tabulce. Soupeř začal o Chlup (pozn. red. haha) lépe a po skryté střele, která se zastavila až v brance chytajícího Kobzy, se ujal vedení. Kluci se dostali v průběhu první třetiny do provozní teploty a stav zápasu dorovnali. Zápas jsme si nepříjemně zkomplikovali v poslední minutě první třetiny, kdy jsme dvakrát školácky nepřečetli standardní situaci Chodova, který díky tomuto odskočil do dvoubrankového náskoku. Po mírně hlasitější domluvě v průběhu první přestávky se kluci znovu zvedli a soupeře začali jasně přehrávat. Po zbytek zápasu jsme byli lepším týmem, efektivita nám však scházela i přesto, že šancí bylo požehnaně. Skóre se nám podařilo alespoň srovnat a když už žádný z týmů branku nepřidal, rozešli se oba celky smírně 3:3. Chodov si tedy zajistil první místo a nás odsoudil ke konečné druhé, přesto však postupové pozici.

K druhému zápasu pouze několika slovy, jelikož kluci se už viděli na dovolené a s tímto přístupem neměli proti kvalitně připraveným Kobylisím šanci, což se potvrdilo konečným výsledkem 5:8.

Na tomto místě si představte rozsáhlý 10-ti stránkový esej nebo chcete-li rozvahu na téma „ Úroveň českých rozhodčích v mládežnických soutěžích.“ Rozepisovat se je zbytečné a  tak tuto část ponechám vaší představivosti, kdo na turnaj zavítal, mohl se přesvědčit na vlastní oči.

Dorostenci ukončili sezónu na druhé pozici s konečným ziskem 61 bodů a zajistili si tak postup do 1. ligy dorostenců!

Krátké statistické okénko. Kanadské bodování ovládl Tomáš Marhefka se ziskem 54 bodů (30+24) následovaný Jakubem Tomsem s 50 body (30+20) a třetí pozici udržel Tomáš Hradec se ziskem 44 bodů (32+12). Je podivuhodné, že Tomáš zároveň ovládl statistiku střelců, jelikož proměnil přibližně 8,5% všech tutových šancí, které mu spoluhráči připravili. Mezi brankáři kraloval stejně jako v juniorské kategorii Jenda Kobza s průměrem 3,5 gólu na zápas.

Pochvalu zaslouží také enkláva starších žáků, kteří doplňovali naše řady v průběhu celé sezóny a jasně dokázali, že se s nimi musí počítat.

Spolu s Patrikem děkujeme klukům za celou sezónu. Splnili jste cíl, který jsme si vytyčili a předvedli jste, že se o budoucnost týmu nemusíme bát. Doufáme, že budete v práci pokračovat i v dalších letech a že si jednou všichni společně šťouchneme v mužské kategorii :) Užijte si všichni zasloužené volno a za dva týdny na ovále!

Závěrem děkujeme všem fanouškům a rodičům, kteří nás podporovali po celou sezónu a doufáme, že jste byli s předváděnou hrou spokojeni. Děkujeme!