Elévové B se rozloučili se sezónou v Říčanech

Ve vysluněný den vyrazilo elévovské Béčko na poslední turnaj do nedalekých Říčan.

20160430 Eb Texas Falcon RicanyV ranním zápase proti Texasu jsme zapomínali běhat a občas jsme nechali volného hráče před brankou. Na klouzavý povrch jsme naštěstí byli připravení a mokrý hadr nám na střídačce nechyběl. Velice nás podržel golman Kuba Reguli. Smůla se nám trošku přilepila na hokejky a branka soupeře pro nás byla zakletá. Bohužel do naší branky padlo i nemyslitelné a dostali jsme opravdu velmi nešťastné góly, nad kterými by žasli i hráči reprezentace. Tvrďák Prokop Hlaváč, který se obětoval pro tým při rozehrávce, dostal tvrdou ránu balonkem do lícní kosti, ale jen tak se nedal a po chvíli odpočinku, ošetření 3-členného zdravotního týmu našeho družstva, hned další střídání proháněl balonek po hřišti. Projevil se jako opravdový Panther.

Druhé utkání ve skupině jsme sehráli proti Falconu, který si kluci moc dobře pamatují i ze zápasů přípravky, kde jejich jediný hráč vyčníval nad všechny, a kluci si dali za cíl ho k ničemu nepustit (tento cíl byl na 100% splněn). Branka soupeře pro nás byla opět zakletá, ale nedali jsme se a ukázali jsme Pantherské srdíčko a zápas otočili. Kluci si vytvářeli překrásné šance, za které by se nestyděli ani hráči našeho mužského elitního Áčka (možná by se mohli přiučit). Hlášku tohoto utkání si připsal Matyáš Mlčoch, když trenérka vybízela mladou lajnu, tzv. prcky (pozn. autora: jedná se o Vojtu Ježka, Prokopa Hlaváče a Kubu Nového) k větší aktivitě na hřišti, jelikož jsou nejmladší z našeho kádru: „Přesně ták. Zatím nejste duševně vyčerpaní.“ Což poslalo do kolem trenérku i maminku Vojty Ježka Janu, která byla jako fotograf přítomna na střídačce, a posléze i další rodiče, kterým se tato situace po zápase s úsměvem vyprávěla.

Na poslední utkání dne a zároveň sezony jsme si pěknou řádku hodin počkali (přesně 3,5hod). Ještěže venku bylo krásně a kluci mohli dovádět na místním hřišti, takže vyměnili sálovky a hokejky za boty na ven a fotbalový balon. Dobře, ne celou dobu hráli jen fotbal, ale nějaký čas strávili i hraním na mobilech :-). V ten okamžik byla zplozena další hláška dne, tentokráte z úst hrdého tatínka pana Hlaváče. Malý Prokop hledal při hraní her na telefonu svůj fotbalový balon, který mu pečlivě hlídat taťka a dodal jen: „Do Minecraftu ho nedostaneš, tak co se řešíš.“

Zápas o umístění jsme odehráli proti domácímu týmu a opět nebylo o velké florbalové šance nouze. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, jelikož jsme díky nešťastným gólům přišli o jasné vítězství. Oba mladíčkové Kuba Nový a posléze i Vojta Ježek, kteří během zápasu utrpěli naraženinu kolene, se rychle oklepali a vrhli se do nájezdu po hlavě, bohužel balonek se nechtěl dopravit tam kam měl. Golman Kuba Reguli předvedl čáry máry v brance a zejména díky skvělé střele Matyáše Mlčocha jsme mohli slavit vítězství.

Každý hráč tohoto turnaje na něm nechal opravdu všechno a porval se jako pravý Panther. Za celou sezonu největší herní posun byl vidět u Matyáše Hlaváče a také Martina Hucla, kteří jsou v našem týmu a celkově u florbalu nováčci. Šimon Fencl se na konci kariéry u elévů blýskl neuvěřitelnou střelou, kterou si šetřil na zápas o umístění.

Rodičům děkuje celý trénérský tým za podporu svých ratolestí během celé sezony (věříme, že pro ně to bylo více vyčerpávající po stránce psychické) a přeje krásné volno. Klukům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na letní přípravu. Těm, kteří postupují do mladších žáků přejeme hodně úspěchů v dalším působení v FbC Panthers (nezapomeňte, co jste se naučili a ukažte, že jste hvězdy).

FbC Panthers – FBC Texas 2:3
FbC Panthers – FBC Falcon 3:3
FbC Panthers – FBC Říčany 4:3sn (o 5. místo)

Autor: Andrea Nováková