Starší žákyně se probudily až na závěr

Poslední turnaj roku jsme odehráli v prvním koši v hale, kde začínala drtivá většina našich hráčů (mnoho z nich hraje za mužské áčko) a kde se začala psát historie našeho klubu.

Poslední turnaj nás čekali těžcí soupeři a tak jsme měli širokou nominaci, kdy jsme na zápas jeli v jedenácti hráčkách do pole. Co se zprvu jevilo jako výhoda, tak se ve finále ukázalo jako nevýhoda. V systému 3+1 se střídá mnohem hůř, než v systému 5+1 a pokud rozhodčí na zápas přijde s tím, že si odpíská auty, začátek a konec, tak je na problém zaděláno. Holky se tedy mnohem hůř dostávaly do tempa a rychlejší a agresivnější soupeřky nám dělaly poměrně velké problémy. Hned první zápas nás čekala Boleslav. Nevím opravdu která, jelikož za pár let se podle mně už bude hrát samostatná ženská liga složená jenom z týmů z Boleslavi :) Tento zápas se nám nepovedl snad ve všem. Nedařilo se nám obsazovat hráčky soupeře, zakládat útoky a moc nás ten zápas ani nebavil. To vše se samozřejmě podepsalo na výsledku, který byl sice trochu krutý, ale bohužel také zasloužený. Důrazná promluva po zápase trochu pomohla, ale na náladě tedy rozhodně nepomohla a psychika je,  jak se říká, mocná čarodějka. Druhý zápas byl bohužel velice podobný tomu předchozímu. Holky prostě nehrály to, co umějí a trenér byl tak trochu bezradný. Nejvíc mu šlo přecházet po střídačce sem a tam jako panter v kleci. Výsledek tak drastický nebyl, ale předvedená hra se moc nezvedla. Nešlo o to, že by na to holky neměly, ani výkon nepůsobil dojmem, že by se nesnažily, ale jako by spíš nevěděly, jak mají dnes svoje dovednosti převést ve výkon na hřišti. Před posledním zápasem tedy nebyla žádná porada, žádné promlouvání do duše. No a vyplatilo se. Proti trochu již unaveným hráčkám z Texasu konečně nastoupila naše mašina. Holky najednou byly všude a radost ze hry se vrátila a prýštila a přetékala. Kdykoliv se soupeř zmohl alespoň na náznak odporu, tak tam skoro vzápětí přišel ostrý dráp Pantera, který zamezil jakýmkoliv pochybnostem o tom, kdo drží otěže zápasu.

Zápasy na malém hřišti jsou ošemetné v tom, že mnohem víc rozhodují maličkosti. Stačí chvilka nepozornosti a na ukazateli svítí stav 1:4 a to jste se ani nezahřáli. Tým pak ztratí sebedůvěru a vlastně se porazí sám. Je dobré si uvědomit, že již začínáme být schopni hrát s kýmkoliv vyrovnané utkání (Texas remizoval se Spartou, která pohrála s Boleslaví na nájezdy) a zároveň je třeba se zaměřit na chyby, které zkrátka nemůžeme dělat, jestli se chceme měřit s nejlepšími. Příští sezóna bude určitě ještě lepší. Z týmu odchází „jenom“ Anička Boháčová, která bude válet v dorostenkách (a možná i v juniorkách) a tímto jí přejeme ať se jí daří. Zbytek týmu naopak zůstává a bude doplněn mladými dračicemi z mladších žákyň, takže nás čeká určitě zajímavá sezóna, která de facto začíná již v půlce května tak zvanou letní přípravou…
GO PANTHERS GO :)

ELITE Praha – Panthers – FA MB D. Bousov 1:12 
ELITE Praha – Panthers – Wizards DDM Praha 10 3:7
ELITE Praha – Panthers – FBC Texas 9:3 (o 5. místo)

Autor: Jan Tůma