Přípravka s novou dvojicí trenérů odehrála poslední letošní turnaj

V neděli ráno se na posledním turnaji přípravky na základní škole Campanus nedaleko Chodova, sešli naši nejmenší kluci, kde poměřili své síly s pražským týmem FBK Olymp Praha Poseidon a následně s SK Florbal Benešov.

20160324 Pa Olymp Benesov MBV prvním zápase jsme nechytli úplně začátek a soupeř už vedl o tři branky. Pak nám, ale vzkřísil naději Jakub Nový, který svou střelou na přední tyč nedal brankáři soupeře šanci. Kluci chtěli ještě urvat vítězství na svou stranu, což se bohužel nepovedlo a soupeři jsme dovolili ještě dvakrát skórovat. A tak jsme si z prvního zápasu nesli na svých zádech porážku 1:5. Nutno vyzdvihnout výkon našeho brankáře Jonáše Pokorného, který předváděl ve svém brankovišti zákrok za zákrokem.

Ve druhém zápase jsme narazili na SK Florbal Benešov. V první polovině utkáni jsme se nechali zbytečně rozlétat po hřišti a soupeř nám nadělil čtyři góly. V půlce utkání se prosadil Vojtěch Ježek, který se odhodlal ke střele z půlky a mohl si vychutnat svůj pověstný běh přes půlku hřiště a následnou oslavu se svými spoluhráči. Za další minutu se prosadil opět náš sniper Jakub Nový. Poté soupeř udeřil dvakrát a na tyto góly zareagoval Vojtěch Ježek ze standartní situace, když mu míček přihrál Kryštof Uher a následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na tento gól odpověděl soupeř dalším gólem a tak konečný stav byl 3:7 a na hráčích bylo vidět zklamání.

Kluci chtěli odčinit porážky z prvních dvou utkání a tak šli do zápasu o umístění proti Technology Florbal Mladá Boleslav. Už před zápasem na hráčích bylo vidět odhodlání a touha po vítězství. Tento cíl je dovedl hned k prvnímu gólu na začátku utkání, a to když po perfektním výhozu Jonáše Pokorného se prosadil ze vzduchu Jakub Heřmánek. V zápětí se prosadil Prokop Hlaváč, který si udělal výlet po mantinelu a svou nechytatelnou střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři soupeře šanci. Do poloviny zápasu jsme měli utkání pod kontrolou, protože kluci dokázali ještě čtyřikrát rozvlnit sítˇsoupeřovy brány po trefách Tomáše Kočovského, Jakuba Nového, Jakuba Heřmánka a opět Toma a soupeř nemohl uvěřit, že prohrává 6:1. A tak kluci z Boleslavi, nechtěli jet domů s pocitem, že na posledním turnaji sestoupí a zmohli se na „comeback“ a rázem skóre bylo vyrovnané 6:6. Nakonec jsme si nenechali vzít vítězství a po brankách Daniela Fleka, Jakuba Nového a Tomáše Kočovského, který zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci, jsme se mohli radovat z výsledku 9:6 a udržení se v koši.

Děkujeme všem hráčům, rodičům a trenérům za sezónu a přejeme hráčům, kteří si dnes zahráli poslední turnaj za přípravku hodně štěstí do dalších florbalových let!

PS: Hrdinou turnaje se stal náš brankář Jonáš Pokorný, který byl ošetřován hned pětkrát z důvodu dotěrných soupeřů v jeho brankovišti, a i přes bolest chytal dál a pomohl tak výrazně svým spoluhráčům.

FbC Panthers – Olymp Praha 1:5
FbC Panthers – Florbal Benešov 3:7
FbC Panthers – Mladá Boleslav 9:6 (o 5. místo)

Autor: Lukáš Pokorný